Bidony i kubki dla dzieci

Wybranie dla dziecka odpowiedniego bidonu lub kubka, z którego będzie codziennie piło przygotowane dla niego napoje jest bardzo ważne. Na początku rozwoju malucha, najlepszym dla niego wyborem zawsze są oczywiście wygodne do stosowania butelki lub bidony ze smoczkiem. Takie akcesoria będą bowiem dla dziecka najprostsze w użytkowaniu. Po pewnym czasie koniecznie jednak trzeba je zmienić i wybrać nieco inne bidony dla dziecka, ponieważ ten ze smoczkiem będzie po prostu utrwalał u niego odruch ssania i rozleniwiał jego mięśnie wokół ust.

Bidony B.BOX

Świetnym rozwiązaniem jest wybranie np. bidonu B.BOX. Korzystanie z niego jest dla dziecka tak samo intuicyjne, jak korzystanie ze zwykłej buteleczki ze smoczkiem, jednak jednocześnie, dzięki znajdującym się w takich bidonach długim silikonowym słomkom, mięśnie wokół ust i poliki są zmuszone do bardziej intensywnej pracy. W ten sposób bidony B.BOX nie tylko uczą dzieci prawidłowych nawyków, ale również ćwiczą prawidłowy sposób połykania i  przygotowują mięśnie twarzy i język do późniejszego przejścia na spożywanie stałych pokarmów. Tego typu bidony mają także pozytywny wpływ na rozwój aparatu mowy u dziecka.

Bidony Skip Hop

Podobnym rozwiązaniem są bidony Skip Hop. Są one przeznaczone do stosowania dla dzieci powyżej 12. miesiąca życia. Największą zaletą tego typu bidonów jest to, że są bardzo łatwe do przewożenia. Skip Hop jest idealnym bidonem do szkoły, ponieważ dziecko może je przechowywać w plecaku nawet do góry nogami i nie ma ryzyka, że coś się z niego wyleje.

Kubki dla dzieci

W pewnym momencie rozwoju dziecka będzie konieczne zastąpienie bidonu lub butelki wygodnym kubkiem. Wśród dostępnych obecnie kubków dla dzieci znajduje się wiele ciekawych i wygodnych do stosowania rozwiązań, przede wszystkim kubki ze słomką dla dzieci oraz kubki niekapki.

Kubeczki treningowe

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl