Łóżeczka turystyczne

Łóżeczka i kojce turystyczne dla niemowląt oraz dzieci

Oferta naszego sklepu online obejmuje duży wybór przenośnych łóżeczek, oraz kojców turystycznych dla dzieci. Tego rodzaju akcesoria są bardzo przydatne nie tylko podczas dłuższych wycieczek. Mogą stanowić skuteczną pomoc również w czasie opieki nad maluchem w zaciszu własnego domu. Wybierając łóżeczko turystyczne lub kojec dla naszego dziecka powinniśmy mieć na względzie przede wszystkim komfort i jego bezpieczeństwo. Kwestią drugorzędną w tym wypadku jest jego estetyka, ponieważ ta zależy od indywidualnych upodobań.

Rodzaje łóżeczek turystycznych

Podstawowym zadaniem łóżeczka turystycznego jest zapewnienie dziecku odpowiedniej wygody podczas snu. Jednak dostępne na rynku modele można doposażyć w różnorodne akcesoria podnoszące ich funkcjonalność. Rozważając swoje potrzeby w tym zakresie, warto zastanowić się także nad tymi, które mogą zaistnieć w przyszłości. Pozwoli to wybrać model łóżeczka, które posłuży nam przez dłuższy czas bez konieczności jego wymiany.

Do dyspozycji mamy między innymi:

  • łóżeczka turystyczne z zadaszeniem – chronią dziecko przed nadmiernym nasłonecznieniem i związanym z nim niebezpiecznym przegrzaniem organizmu,
  • łóżeczka turystyczne z moskitierą - chronią maluchy przed owadami,
  • łóżeczka turystyczne z umieszczonym na górze przewijakiem – dzięki, którym nawet podczas biwaku nie musimy się martwić o znalezienie odpowiedniego miejsca do zmiany pieluszki lub przebrania dziecka,
  • łóżeczka turystyczne z materacem – dzięki, którym odpada konieczność zabierania dodatkowego materaca a maluch i tak będzie miał miękko,
  • łóżeczka turystyczne z dodatkową funkcją kołyski – sprawdzają się w przypadku maluszków, które do zaśnięcia wymagają rytmicznego kołysania.

Jakie są zalety łóżeczek turystycznych?

Dobrze dopasowane łóżeczko turystyczne pozwala na wygodne podróżowanie bez obawy o to, czy w miejscu zakwaterowania nasze dziecko będzie miało zapewnioną odpowiedni komfort podczas snu. Co ważne z łóżeczek tego typu mogą korzystać zarówno niemowlęta, jak i starsze dzieci. To, dla jakiego malucha przeznaczony jest konkretny model łóżeczka mobilnego, określa kategoria wagowa, do której zostało ono przypisane. Dlatego przed zakupem niezbędne jest jej sprawdzenie. Zasadniczo nie ma ograniczeń wiekowych dotyczących korzystania z łóżeczka przenośnego. W praktyce wszystko zależy od tego, jak szybko dziecko rośnie i czy zwyczajnie mieści się w kupionym wcześniej sprzęcie?

Czy warto kupić kojec turystyczny?

Kojec to sprzęt, który ułatwia życie rodzicom i opiekunom zarówno podczas wyjazdów, jak i w czasie codziennej opieki nad dzieckiem. Kojec dla dziecka nie jest przeznaczony do spania. Jest to raczej bezpieczna przestrzeń do zabawy, która przydaje się szczególnie, wtedy kiedy opiekująca się maluchem osoba musi się przez chwilę zająć inną czynnością, a jednocześnie chce, aby dziecko było bezpieczne i zaopiekowane.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl