Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Zabawki edukacyjne

Zabawa małych dzieci powinna nie tylko być źródłem rozrywki, ale także sposobem poznawania świata i uczenia się nowych rzeczy. Bardzo pożyteczne w tym względzie są różnego rodzaju zabawki edukacyjne. Okres dziecięcy jest niezwykle ważny dla człowieka. To prawda, że uczymy się przez całe życie, ale to właśnie w pierwszych jego latach zaczynamy odkrywać świat, poznawać rządzące nim prawa natury oraz zdobywać kluczowe później umiejętności. Stosowanie do zabawy zabawek edukacyjnych może bardzo wspomóc rozwój dziecka i co więcej wyrobić u niego ciekawość poznawania świata, która sprawi, że w przyszłości nauka stanie się dla niego nie tylko obowiązkiem, ale będzie z niej także czerpać dużo radości.

Jakie są rodzaje zabawek edukacyjnych?

Zabawki edukacyjne dla dzieci to bardzo szeroka grupa produktów. Wśród nich znajdują się m.in. klocki edukacyjne, dzięki którym dziecko uczy się rozpoznawać i dopasowywać do siebie różne kształty i kolory, puzzle i innego typu układanki czy tablice dla dzieci, z których mogą się zacząć uczyć pierwszych literek, cyferek, zwierzątek czy roślin. Nawet bardzo małe zabawki w postaci literek czy cyferek pozwalają w ciekawy sposób urozmaicić codzienną zabawę i łagodnie zacząć uczyć dziecko liczenia oraz czytania i pisania. W naszym sklepie internetowym i stacjonarnych dostępne są także nieco bardziej skomplikowane i rozwinięte zabawki edukacyjne dla najmłodszych. Np. aktywne pudełeczko Dumel Discovery uczy dzieci wydobywanymi z siebie światełkami i dźwiękami. Maluch naciskając znajdujące się na kolorowym pudełeczku przyciski uruchamia odpowiednie melodyjki i światełka, może także wykręcić numer telefonu czy przekręcać wskazówki zegara. Tego typu zabawki gwarantują udaną zabawę na wiele godzin, w trakcie której dziecko rozwija swoją wyobraźnię, pobudza zmysły wzroku i słuchu oraz rozwija swoje zdolności manualne.

Czym się kierować podczas wyboru zabawek edukacyjnych dla swojego dziecka?

Przede wszystkim trzeba wybierać takie zabawki, które będą dostosowane poziomem do etapu rozwoju dziecka. Nie powinniśmy dawać dziecku zabawek, które będą dla niego zbyt trudne, ponieważ wtedy może ono szybko stracić nimi zainteresowanie. Zabawki edukacyjne nie powinny być także zbyt łatwe, tzn. nie powinny powielać przyswojonych już wcześniej informacji i umiejętności, ponieważ może to spowodować spowolnienie dalszego rozwoju naszego malucha.

Alilo Króliczek Honey Bunny - fiolet Alilo Króliczek Honey Bunny - fiolet
Producent: ALILO
Cena: 293,00 zł
szt.
zobacz więcej
COBI SMALL ARMY KLOCKI PANZER VIII MAUS CZOŁG 3024 COBI SMALL ARMY KLOCKI PANZER VIII MAUS CZOŁG 3024
Producent: Cobi
Cena: 159,00 zł
zobacz więcej
CZUCZU 12 KARTY OBRAZKOWE OWOCE I WARZYWA 1+ CZUCZU 12 KARTY OBRAZKOWE OWOCE I WARZYWA 1+
Producent: Czuczu
Cena: 9,90 zł
zobacz więcej
CZUCZU 12 KARTY OBRAZKOWE ZWIERZĘTA 1+ CZUCZU 12 KARTY OBRAZKOWE ZWIERZĘTA 1+
Producent: Czuczu
Cena: 9,90 zł
zobacz więcej
CZUCZU ALE PUZZLE W GOSPODARSTWIE  2+  6285731 CZUCZU ALE PUZZLE W GOSPODARSTWIE 2+ 6285731
Producent: Czuczu
Cena: 34,90 zł
zobacz więcej
  • nowość
  • nowość
  • nowość
  • nowość
CZUCZU DOMINO GRA EDUKACYJNA 28 EL  2+ 6107882 CZUCZU DOMINO GRA EDUKACYJNA 28 EL 2+ 6107882
Producent: Czuczu
Cena: 34,90 zł
zobacz więcej
  • nowość
  • nowość
CZUCZU MAŁA AKADEMIA PRZECIWIEŃSTWA 2+ 5906839 CZUCZU MAŁA AKADEMIA PRZECIWIEŃSTWA 2+ 5906839
Producent: Czuczu
Cena: 24,90 zł
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl