Kreatywne - strona 1

 Apli Kids Kredy Jumbo 6 kolorów - 14367 Apli Kids Kredy Jumbo 6 kolorów - 14367
Producent: APLI KIDS
Cena:

11,00 zł

zobacz więcej
Apli Kids Kredy Jumbo BIAŁE 6 sztuk - 14370 Apli Kids Kredy Jumbo BIAŁE 6 sztuk - 14370
Producent: APLI KIDS
Cena:

10,00 zł

zobacz więcej
Apli Kids Wydrapywanka - Winter 16524 Apli Kids Wydrapywanka - Winter 16524
Producent: APLI KIDS
Cena:

29,90 zł

zobacz więcej
Apli Kids Wydrapywanka - Wróżki 16525 Apli Kids Wydrapywanka - Wróżki 16525
Producent: APLI KIDS
Cena:

29,00 zł

zobacz więcej
ASKATO TABLICA DWUSTRONNA ZNIKOPIS KREDOWA 2w1 ASKATO TABLICA DWUSTRONNA ZNIKOPIS KREDOWA 2w1
Producent: ASKATO
Cena:

40,00 zł

Cena regularna: 55,00 zł

Najniższa cena: 42,79 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Djeco Klocki kartonowe TOPANIFARM 09108 Djeco Klocki kartonowe TOPANIFARM 09108
Producent: djeco
Cena:

96,90 zł

zobacz więcej

Zabawki kreatywne

Bardzo dobrym pomysłem na prezent dla swojego dziecka lub dziecka swoich znajomych są różnego typu zabawki kreatywne. Każde dziecko lubi rysować, malować czy lepić figurki w plastelinie. Dostarczenie im więcej możliwości takiej zabawy nie tylko nie pozwoli dzieciom się nudzić, ale także wzbudzi w nich duszę artysty. Jakie są najpopularniejsze i najchętniej wybierane dla dzieci rodzaje zabawek kreatywnych? Dlaczego taka forma zabawy jest tak często zalecana przez dziecięcych psychologów?

Jakie są zalety zabawek kreatywnych?

Zabawki kreatywne pomagają rozwinąć w dziecku fantazję i wyzwalają w nich pomysłowość. Mając do zabawy nawet zwykłe kredki i kartkę papieru dzieci mogą je wykorzystać do stworzenia dowolnych rysunków i do rozwijania swojego talentu. Niektóre rodzaje zabawek kreatywnych uczą też dzieci wyobraźni przestrzennej, spostrzegawczości i cierpliwości. Co bardzo ważne, zabawki kreatywne potrafią też zająć dziecko na dłuższy czas, dzięki czemu rodzice mają możliwość zająć się innymi sprawami i nie muszą w danej chwili poświęcać dziecku tak dużo czasu.

Rodzaje zabawek kreatywnych

Obecnie w sklepach z zabawkami dla dzieci dostępnych jest bardzo dużo różnego rodzaju zabawek kreatywnych. Najprostsze z nich to oczywiście kredki, flamastry i farbki, które w połączeniu z blokiem rysunkowym na pewno dadzą każdemu dziecku bardzo dużo frajdy. Żeby wzbudzić w dziecku wyobraźnie przestrzenną można zastosować z kolei plastelinę, modelinę, a także różnego typu klocki, z których dziecko będzie mogło wznosić dowolne budowle.

Bardzo ciekawym rodzajem zabawek kreatywnych są też np. farbki i przyrządy do stylizacji paznokci oraz do tworzenia malunków na ciele. Niektóre dzieci bardzo też lubią zestawy gipsowych figurek zwierzątek lub bohaterów bajek, które mogą dowolnie malować znajdującymi się w zestawie farbkami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl