Zabawki kreatywne wywołują uśmiech na twarzy dziecka, pobudzają jego wyobraźnię oraz wspomagają rozwój. Interaktywne książeczki, zestawy edukacyjne, gry, klocki, tablice magnetyczne, farby w kredce czy wydrapywanki to dobry wybór dla dziewczynki i chłopca w każdym wieku. Dostarczają one mnóstwo zabawy zarówno na świeżym powietrzu, jak i w domu. Sprawdź więc propozycje, które przygotowaliśmy

W Forkids.pl znajdziesz zabawki kreatywne, którymi dziecko może bawić się samodzielnie lub z rodzeństwem/kolegami. Poznaj świat kreatywnej zabawy z Forkids – podaruj dziecku zabawki kreatywne, które uczą i bawią!

Zabawki kreatywne

 Apli Kids Kredy Jumbo 6 kolorów - 14367 Apli Kids Kredy Jumbo 6 kolorów - 14367
Producent: APLI KIDS
Cena:

11,00 zł

zobacz więcej
Apli Kids Kredy Jumbo BIAŁE 6 sztuk - 14370 Apli Kids Kredy Jumbo BIAŁE 6 sztuk - 14370
Producent: APLI KIDS
Cena:

10,00 zł

zobacz więcej
Apli Kids Wydrapywanka - Winter 16524 Apli Kids Wydrapywanka - Winter 16524
Producent: APLI KIDS
Cena:

29,90 zł

zobacz więcej
Apli Kids Wydrapywanka - Wróżki 16525 Apli Kids Wydrapywanka - Wróżki 16525
Producent: APLI KIDS
Cena:

29,00 zł

zobacz więcej

Czym są zabawki kreatywne?

Zabawki kreatywne stymulują pomysłowość, zachęcają do eksperymentowania, pobudzają wyobraźnie oraz rozwijają zdolności manualne i poznawcze. Oferują najmłodszym tzw. otwarty typ zabawy – bez jasno wskazanego celu, co pozwala dzieciom tworzyć się na nowe bodźce, odkrywać i badać.

Z racji tego, że kreatywne zabawki nie mają z góry określonego sposobu użycia, pozwalają dzieciom na innowacyjne podejście do zabawy i wymyślanie coraz to nowszych jej scenariuszy. Wpływa to na bodźcowanie ich plastycznych umysłów, budując wyobraźnię od pierwszych lat.

Od kiedy kupować dziecku kreatywne zabawki?

Cechy zabawek kreatywnych sprawiają, że chętnie bawią się nimi zarówno dziewczynki, jak i chłopcy. Co jednak najważniejsze kreatywne zabawki to nie tylko te dla maluchów, ale i dla kilkulatków. Najmłodsze dzieci chętnie będą bawić się kartonowymi klockami czy „dokazywać: na macie wodnej, natomiast kreda, znikopis czy zestaw do tworzenia własnej biżuterii to doskonały wybór dla przedszkolaków, a nawet uczniów. Kreatywne zabawy z udziałem tych przedmiotów zajmą dzieci na długie godziny i to nie zależnie czy świeci słońce, czy panuje słota. Kreatywnymi zabawkami można bowiem bawić się i w domu, i na podwórku.

Jak zabawki kreatywne pomagają w rozwoju dziecka?

W Forkids znajdziesz kreatywne zabawki dla dzieci od 3 miesięcy w górę. Stanowią one świetny pomysł na prezent na urodziny, święta, dzień dziecka lub zupełnie bez okazji. Będą o wiele lepszym wyborem niż kolejny samochodzik czy lalka, bo nie tylko bawią, ale i rozwijają oraz uczą. Kreatywne zabawki wspierają rozwój motoryki małej, myślenia krytycznego, planowania i rozwiązywania problemów. Z ich pomocą maluchy mogą też poznawać kolory, kształty, litery czy liczby, a starsze dzieci wprowadzane są w świat nauki, techniki, inżynierii, sztuki i matematyki.


Własnoręczne tworzenie, wymyślanie, konstruowanie to natomiast prosty sposób na zbudowanie pewności siebie i wytrwałości w dążeniu do celu. Dzieci, które w swoim pokoju mają kreatywne zabawki, na późniejszych etapach rozwoju są odważniejsze, bez lęku wdrażają nawet najbardziej śmiałe wizje, umieją ocenić ryzyko. Zabawki kreatywne rozwijają też umiejętności społeczne. Poprzez wspólną zabawę klockami czy układanie puzzli maluchy uczą się współpracy, komunikacji i dzielenia się.

Jakie kreatywne zabawki warto wybrać dla dziecka?

Kreatywne zabawki to szeroka kategoria produktów. Znajdziesz tu zarówno te dobrze znane jak np. klocki czy układanki, jak i zabawki oparte na innowacyjnych pomysłach. Najprostsze, ale zawsze lubiane przez dzieci zabawki kreatywne to kredki, flamastry, kreda i farby. Wyobraźnie dziecka świetnie rozwija też plastelina i modelina, a także wszelkiego rodzaju klocki.


W Forkids oprócz tradycyjnych zabawek kreatywnych znajdziesz też te innowacyjne. Wartymi uwagi są zestawy artystyczne do malowania, rysowania, modelowania z gliny, tworzenia biżuterii, a także zestawy małego majsterkowicza czy drewniane tablice i domki manipulacyjne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl