Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Hulajnogi

W ostatnich latach w Polsce bardzo dużą popularnością, oprócz rowerków biegowych, zaczęły się cieszyć hulajnogi, czyli charakterystyczne, napędzane siłą nóg pojazdy, które ze względu na swoje rozmiary i mniejszy ciężar są znacznie łatwiejsze do użytkowania niż rowery czy rowerki trójkołowe. W naszej ofercie znajdują się przede wszystkim hulajnogi dla małych dzieci, które dopiero zaczynają korzystać z tego typu sprzętu.

Jaka powinna być hulajnoga przeznaczona dla małych dzieci?

Wybierając hulajnogę dla małego dziecka trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na to, żeby wybrany model był na pewno dobrze dopasowany do jego wzrostu oraz żeby był dla niego w 100 procentach bezpieczny. Hulajnogi dla małych dzieci nieco się różnią od sprzętu, który jest stosowany przez nastolatków oraz przez osoby dorosłe. Jednocześnie jednak także mają wpływ na rozwijanie w dziecku zmysłu równowagi oraz na to, żeby nauczyło się zachowywać pionową pozycję ciała.

Jeździć na hulajnodze mogą nawet bardzo małe dzieci, które dopiero co skończyły 3 lata. Dla nich jednak trzeba wybrać nieco inny rodzaj sprzętu niż dla dzieci, które są nieco starsze i większe. Dobrze w tym przypadku sprawdzą się hulajnogi, które mają większą podpórkę dla nogi. Ciekawym rozwiązaniem jest też zastosowanie hulajnogi trójkołowej, która zapewni jeszcze lepszą stabilność. Hulajnogi, które są przeznaczone dla mniejszych dzieci zazwyczaj odznaczają się też nieco szerszymi kółkami, dzięki czemu pojazd lepiej się trzyma nawierzchni i rzadziej podczas jazdy dochodzi do upadków. Nawet jeśli jednak do niego dojdzie, nie ma się czym przejmować. Prędkości, jakie osiąga dziecko podczas jazdy na hulajnodze są bowiem znacznie mniejsze od prędkości osiągane podczas jazdy na rowerze.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl