Hulajnogi

W ostatnich latach w Polsce bardzo dużą popularnością, oprócz rowerków biegowych, zaczęły się cieszyć hulajnogi, czyli charakterystyczne, napędzane siłą nóg pojazdy, które ze względu na swoje rozmiary i mniejszy ciężar są znacznie łatwiejsze do użytkowania niż rowery czy rowerki trójkołowe. W naszej ofercie znajdują się przede wszystkim hulajnogi dla małych dzieci, które dopiero zaczynają korzystać z tego typu sprzętu.

Jaka powinna być hulajnoga dla 3-latka?

Wybierając hulajnogę dla małego dziecka trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na to, żeby wybrany model był na pewno dobrze dopasowany do jego wzrostu oraz żeby był dla niego w 100 procentach bezpieczny. Hulajnogi dla małych dzieci nieco się różnią od sprzętu, który jest stosowany przez nastolatków oraz przez osoby dorosłe. Jednocześnie jednak także mają wpływ na rozwijanie w dziecku zmysłu równowagi oraz na to, żeby nauczyło się zachowywać pionową pozycję ciała.

Jeździć na hulajnodze mogą nawet bardzo małe dzieci, np. takie, które dopiero skończyły 3 lata. Dla nich jednak trzeba wybrać nieco inny rodzaj sprzętu niż dla dzieci, które są nieco starsze i większe. Hulajnoga dla 3-latka na pewno powinna być dobrze dopasowana do jego wzrostu. Nie powinno się kupować większej hulajnogi, z myślą o tym, że na dłużej mu ona starczy. Dziecko może mieć bowiem poważne problemy z jej prowadzeniem. Hulajnoga dla dziecka, które ma dopiero 3 lata powinna też mieć nieco większą podpórkę dla nogi.

Ciekawym rozwiązaniem może być też zastosowanie hulajnogi trójkołowej, która zapewni jeszcze lepszą stabilność. Hulajnogi, które są przeznaczone dla mniejszych dzieci zazwyczaj odznaczają się też nieco szerszymi kółkami, dzięki czemu pojazd lepiej się trzyma nawierzchni i rzadziej podczas jazdy dochodzi do upadków. Nawet jeśli jednak do niego dojdzie, nie ma się czym przejmować. Prędkości, jakie osiąga dziecko podczas jazdy na hulajnodze są bowiem znacznie mniejsze od prędkości, jakie są w stanie osiągnąć podczas jazdy na rowerze.

Hulajnogi Scootandride

Wspomniane hulajnogi trójkołowe noszą też inną nazwę. Często są nazywane hulajnogami Scootandride (Scoot and Ride). Są to pojazdy 2w1, które łączą ze sobą możliwości hulajnogi i jeździka. Dzięki temu takie hulajnogi faktycznie rosną wraz z dzieckiem i mogą być przez nie stosowane nawet przez kilka lat. Dostosowanie tych akcesoriów do potrzeb najmłodszych użytkowników jest też związane z tym, że są one dodatkowo wyposażone w systemy, które mają na celu zapobieganie utknięciu gdzieś kół pojazdu oraz przypadkowym wywrotkom. W naszym sklepie oferujemy hulajnogi austriackiej marki SCOOTANDRIDE, które są cenione przez rodziców i przez dzieci na całym świecie!

Jeździki Skip Hop

Innym rodzajem pojazdów są hulajnogi, a w zasadzie jeździki Skip Hop. Są one zawsze idealnym rozwiązaniem, nawet dla bardzo małych dzieci. Skip Hop to bowiem pojazdy 3w1, które mogą pełnić rolę stosowanego podczas nauki chodzenia pchacza, przeznaczonego dla bardzo małego jeszcze dziecka jeździka, a później kochanej przez każde dziecko hulajnogi.

Dodatkowo, żeby jeszcze bardziej uatrakcyjnić dziecku taką zabawkę, w jeździkach Skip Hop znajdują się ciekawe elementy świecące i grające różne melodie lub odtwarzające dźwięki. Każdy tego typu jeździk ma też możliwość regulowania wysokości i ustawienia rączki, dzięki czemu łatwo będzie go można dostosować do potrzeb dziecka.

Hulajnogi

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl