Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Nawilżacze powietrza dla dzieci

Coraz więcej rodziców decyduje się na umieszczeniu w pokojach swoich dzieci nawilżaczy powietrza. Są to proste urządzenia elektryczne, których zastosowanie umożliwia zapewnienie w pomieszczeniu powietrza o właściwym poziomie wilgotności.

Kiedy na pewno warto stosować w domu nawilżacze powietrza?

Najczęściej nawilżacze powietrza są stosowane podczas trwania, długiego w naszej strefie klimatycznej, sezonu grzewczego. Wtedy wszystkie znajdujące się w domu okna i drzwi są zazwyczaj szczelnie zamknięte, żeby zapobiec nadmiernemu ochładzaniu się pomieszczeń, oraz włączamy ogrzewanie centralne, które sprawia, że znajdujące się w domu powietrze robi się coraz bardziej przesuszone. To sprawia, że panujące w domu warunki stają się dla nas coraz mniej optymalne. Zastosowanie nawilżaczy powietrza pozwala znacznie tę sytuację poprawić. Stosowanie nawilżaczy powietrza w niektórych przypadkach zaleca się jednak także w sezonie letnim, podczas dużych upałów.

Na czym polega działanie nawilżaczy powietrza i dlaczego warto je umieścić w pokojach dzieci?

Nawilżacze powietrza sprawiają, że w pomieszczeniu, w którym się znajdują panuje właściwa, tzn. najbardziej optymalna dla człowieka wilgotność powietrza. Według specjalistów powinna ona zawsze wynosić od 30 do 65%. Zbyt niska może powodować np. przesuszenie spojówek czy zapalenia górnych dróg oddechowych, natomiast zbyt wysoka będzie sprzyjała rozwijaniu się w powietrzu grzybów, bakterii oraz innych szkodliwych czynników środowiskowych. Zadbanie o właściwą wilgotność powietrza, którym oddychamy w domu, to więc nie tylko kwestia naszego komfortu, ale również naszego zdrowia. Jest to szczególnie istotne w przypadku dzieci, które z racji tego, ze ich organizmy cały czas się jeszcze rozwijają, są dużo bardziej podatne na negatywny wpływ niskiej jakości powietrza.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl