Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Nosidełka dla dziecka

Nosidełka dla dzieci są coraz częściej stosowanym przez rodziców sposobem przenoszenia dziecka i wybierania się z nim na piesze wędrówki. Według specjalistów korzystać z nosidełka dla dziecka można w przypadku maluchów, które potrafią już samodzielnie siadać i w związku z tym są w stanie utrzymać w nosidełku pozycje siedzącą. W przypadku niemowląt zaleca się stosowanie wiązanych lub kulkowych chust tkanych, które umożliwiają bezpieczne noszenie dzieci już w pierwszych dniach ich życia.

Nosidełka ergonomiczne do noszenia dziecka

W przypadku nosidełek, jednym z najczęściej stosowanym ich rodzajem są nosidełka ergonomiczne, które charakteryzują się tym, że równomiernie rozkładają ciężar ciała dziecka, dają mu bardzo dobre podparcie, a jednocześnie są także wygodne dla rodzica, czyli dla osoby, która je nosi. Nosidełka ergonomiczne zapewniają dziecku pełne bezpieczeństwo. Podczas jego noszenia nie ma ryzyka powstania u dziecka niedrożności dróg oddechowych czy negatywnego wpłynięcia na rozwój układu ruchu. Nosidełka ergonomiczne zapewniają fizjologiczną pozycję ułożenia nóżek, dzięki czemu wspomagają prawidłowy rozwój stawów biodrowych. Przy okazji rodzic nosząc dziecko w takim nosidełku ma wolne ręce, dzięki czemu ma dużo swobody i może wykonywać jednocześnie także inne czynności.

Nosidełka biodrowe do noszenia dziecka

Innym bardzo popularnym rodzajem nosidełek są nosidełka biodrowe. Są one także chętnie stosowane przez rodziców ze względu na dużą wygodę. Są one w formie pasa wiązanego wokół bioder z wygodnym siedziskiem dla dziecka. Taka konstrukcja nosidełka sprawia, że zapewnia ono nie tylko duży komfort stosowania rodzicowi, ale także duże bezpieczeństwo i wygodę dziecku. Nosidełka biodrowe zapewniają dziecku również dużą swobodę ruchu. Maluch w nosidełku biodrowym nie jest tak dokładnie zapięty, dzięki czemu może swobodniej ruszać rączkami i nóżkami. Także rodzic stosując nosidełko biodrowe może swobodnie poruszać rękami, dzięki czemu nie oddalając się od dziecka może swobodnie wykonywać różne czynności. Dodatkowym atutem nosidełek biodrowych jest równomierne rozłożenie obciążenia wokół talii, bioder i miednicy, dzięki czemu zmniejsza się obciążenie kręgosłupa.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl