Foteliki samochodowe są stosowane po to, aby zapewnić dziecku pełne bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem. Obowiązek stosowania fotelików samochodowych podczas jazdy autem z małym dzieckiem jest podyktowany aktualnymi przepisami Prawa o Ruchu drogowym. Według nich dziecko musi korzystać z fotelika dziecięcego do czasu aż osiągnie 150 cm wzrostu, czyli będzie w stanie bezpiecznie korzystać z zamontowanych w samochodzie trzypunktowych pasów bezpieczeństwa. Jeszcze do połowy 2015 roku obowiązek korzystania z fotelików obejmował wyłącznie dzieci, które nie ukończyły 12 lat. Dziś jednak kryterium wieku w przepisach zostało anulowane i liczy się tylko wzrost. Zamontowane w samochodach pasy bezpieczeństwa zostały bowiem zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić dodatkową ochronę osobom, których wzrost jest powyżej 150 cm.

 

Foteliki samochodowe

Foteliki samochodowe i akcesoria

Foteliki samochodowe mają zagwarantować pociechom ochronę w trakcie podróżowania autem. Należy jednak pamiętać o tym, że bezpieczeństwo dzieci to nie wszystko, na czym musisz skupić się w trakcie wyboru odpowiedniego modelu. Ważny jest również komfort maluchów w trakcie jazdy – zwłaszcza w sytuacji, w której podróż będzie wielogodzinna. Fotelik samochodowy dziecięcy powinien zapewnić dzieciom przede wszystkim wygodę ruchów, nie ograniczając ich w sposób powodujący dyskomfort. Dzięki temu szkraby zajmą się zabawą, obserwacją nowego otoczenia lub snem, a Ty spokojnie będziesz prowadzić pojazd w sposób bezpieczny. Poznaj więc rozwiązania, które przygotowaliśmy w Forkids.pl i wybierz fotelik samochodowy dziecięcy, który najlepiej odpowiada Twoim wymaganiom. 

Rodzaje fotelików samochodowych

Wybierając odpowiedni fotelik samochodowy dla swojego dziecka, musimy znaleźć taki, który będzie idealnie dopasowany do jego wieku, ale przede wszystkim do jego wzrostu i ciężaru. Dla ułatwienia producenci oferują foteliki w kilku kategoriach wagowych, które pozwalają wybrać taki produkt, który będzie w stanie zapewnić dziecku najwięcej komfortu podczas jazdy i najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Kategorie wagowe fotelików dostępne w naszej ofercie:

Oferujemy również szeroki wybór akcesoriów samochodowych dla dzieci oraz dodatków do fotelików, m.in. bazy samochodowe do ich montażu, pokrowce, poduszki dla zapewnienia większej wygody dziecku czy nakładki na pasy.

Montaż fotelika samochodowego

Zanim podejmiemy ostateczną decyzję o zakupie konkretnego modelu fotelika do auta, powinniśmy sprawdzić, czy zmieści się on w naszym samochodzie? Warto również przeanalizować kąt nachylenia fotelika (w praktyce oznacza to sprawdzenie, czy nie opada on za mocno w przód lub w tył) i jego stabilność. Fotelik dziecięcy powinien mieć możliwość zamocowania z wykorzystaniem pasów, a dla podniesienia poziomu bezpieczeństwa warto wyposażyć się w model, który posiada system ochrony bocznej, który zabezpiecza malucha w przypadku stłuczki z boku samochodu.

Zasadniczo najbezpieczniejszym miejscem do zamontowania fotelika dla dziecka jest środek tylnej kanapy. Jednak powinniśmy pamiętać, że w takim przypadku samochód powinien być wyposażony w trzypunktowe pasy bezpieczeństwa na środku kanapy lub ewentualnie w specjalistyczne zaczepy przeznaczone do zamocowania systemu ISOFIX.

W żadnym wypadku nie można traktować fotelika jak nosidełka, które po prostu stawiamy na tylnym siedzeniu. Tylko właściwie zamontowany fotelik zabezpiecza dziecko przed skutkami wypadku samochodowego. Najlepiej w tym celu dokładnie zapoznać się z jego instrukcją obsługi i kilkakrotnie zamontować go i wymontować, zanim będziemy przewozić w nim naszego szkraba. Pamiętajmy również o regularnej kontroli dopasowania fotelika do wzrostu dziecka. A jeśli Twój maluch już wyrósł ze swojego fotelika, to nowy model możesz zakupić w naszym sklepie online oraz stacjonarnie w Krakowie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl