Klocki

Cleverclixx - Klocki magnetyczne Ball Run Clever Pack Pastel - 110 el. Cleverclixx - Klocki magnetyczne Ball Run Clever Pack Pastel - 110 el.
Producent: Cleverclixx
Cena:

391,50 zł

Cena regularna: 435,00 zł

Najniższa cena: 435,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
  • nowość
Cleverclixx - Klocki magnetyczne Inventive Pack Intense - 110 el. Cleverclixx - Klocki magnetyczne Inventive Pack Intense - 110 el.
Producent: Cleverclixx
Cena:

427,50 zł

Cena regularna: 475,00 zł

Najniższa cena: 475,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
  • nowość
Cleverclixx - Klocki magnetyczne Race Track Intense - 65 el. Cleverclixx - Klocki magnetyczne Race Track Intense - 65 el.
Producent: Cleverclixx
Cena:

467,10 zł

Cena regularna: 519,00 zł

Najniższa cena: 519,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
  • nowość
Cleverclixx Klocki magnetyczne Large Race Track Pastel - 80 el. Cleverclixx Klocki magnetyczne Large Race Track Pastel - 80 el.
Producent: Cleverclixx
Cena:

539,10 zł

Cena regularna: 599,00 zł

Najniższa cena: 599,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
  • nowość

Klocki dla dzieci

Jednym z najczęściej zalecanych przez psychologów dziecięcych rodzajów zabawek są klocki. Jest to też jednocześnie jedna z najszerszych grup zabawek. W ofercie sklepu z artykułami dla dzieci Forkids znajduje się bardzo dużo rodzajów klocków dla dzieci w różnym wieku. Jakie są najpopularniejsze rodzaje klocków dla dzieci? Dlaczego dzieci tak bardzo lubą i powinny się nimi bawić?

Jakie są największe korzyści z zabawy klockami przez dzieci?

Klocki to idealny rodzaj zabawek zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek. W zależności od rodzaju klocków, od tego czy dziecko bawi się nimi samo czy z rodzicami lub z rówieśnikami oraz od tego, czy w trakcie zabawy samemu opracowuje plan składanej budowli, czy posiłkuje się dołączoną do klocków instrukcją, klocki mogą mieć bardzo pozytywny wpływ na rozwój dziecka. Na pewno kształtują jego zdolności manualne, rozbudowują wyobraźnie przestrzenną i stają się podstawą do poznawania świata i rządzących nim zasad. Klocki są więc tak naprawdę rodzajem zabawek edukacyjnych. Dziecko podczas zabawy klockami uczy się planowania dalszych działań. Klocki rozbudowują w nim także kreatywność i jednocześnie też uczą skupienia i cierpliwości. Nawet niepowodzenia, związane np. z nieutrzymaniem się stawianej budowli, dają dziecku doskonałą lekcję na przyszłość i wpływają na jego dalszy rozwój.

Jakie są rodzaje klocków dla dzieci?

W sklepach obecnie dostępnych jest bardzo dużo rodzajów klocków dla dzieci. Różnią się one między sobą nie tylko wielkością poszczególnych elementów, ale także np. materiałem z jakiego są wykonane oraz sposobem zabawy. W naszej ofercie znajdują się zarówno klocki, które dają możliwość układania dowolnych budowli i kształtów, jak i klocki które pozwalają dziecku stworzyć z góry ustaloną konstrukcję, np. samochód lub samolot. Wybierając odpowiedni rodzaj klocków dla dziecka trzeba wziąć pod uwagę jego wiek oraz jego indywidualne upodobania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl