Zabawki sensoryczne

Zabawki sensoryczne, podobnie jak zabawki edukacyjne i zabawki interaktywne pozwalają na przyspieszenie rozwoju dziecka. Ten typ zabawek ma bardzo szerokie spektrum działania, dobrze dobrane do wieku i etapu rozwoju dziecka zabawki sensoryczne dają mu wiele radości i jednocześnie stymulują jego rozwój fizyczny i umysłowy poprzez oddziaływanie na różne zmysły. Działają one bowiem jednocześnie na zmysły wzroku, słuchu, węchu, a niektóre ich rodzaje nawet na zmysły smaku. Wysokiej jakości zabawki sensoryczne są wykonywane ze specjalnych materiałów i mają odpowiednio dobrane kolory, a także świecące i wydające różnego rodzaju dźwięki elementy, wszystko po to, aby dziecko poprzez zabawę nimi mogło się szybciej rozwijać.

Jakie są rodzaje zabawek sensorycznych?

W zależności od rodzaju zabawki sensorycznej, może ona oddziaływać na różne zmysły. Są takie, które pobudzają jedynie na dotyk. Są one wykonane z materiałów o określonej fakturze, które poprzez swoją szorstkość, gładkość, miękkość czy puchatość uczą dzieci rozróżnianie różnych przedmiotów. Takie zabawki bardzo często wyposażone są również w takie elementy, jak np. plastikowe gryzaki z wypustkami, czy lusterka. Dla nieco starszych dzieci producenci zabawek rekomendują także zabawę plasteliną, ciastoliną lub modeliną, które również doskonale rozwijają zmysł dotyku. Dobrym przykładem zabawek sensorycznych są także takie, które poprzez szeleszczenie, piszczenie czy grzechotanie wpływają na rozwój słuchu u dziecka, czyli na umiejętność odróżniania od siebie różnych dochodzących do niego z otoczenia dźwięków. W tym celu niektóre zabawki wyposażone są również w pozytywki lub w proste instrumenty muzyczne, typu tamburyn czy bębenek.

Zabawki sensoryczne umożliwiają również rozwój zmysłu wzroku u dziecka. W tym celu stosowane są w nich elementy, które zawierają bardzo jaskrawe lub błyszczące kolory. Niektóre rodzaje zabawek mają także umieszczone projektory, które „rzucają” na ścianę w pokoju dziecka kolorowe kształty lub np. gwiazdki.

Ogromnym atutem zabawek sensorycznych jest to, że są one bardzo ciekawe dla każdego dziecka. Bogactwo możliwości, jakie one oferują, sprawia, że dziecko poświęca im dużo swojej uwagi, cały czas chce je dotykać, odkrywać nowe funkcje, posłuchać wytwarzanych przez nie dźwięków i się nimi bawić.

Sensoryczne

 Fat Brain Toys Sensokostka Tugl Sensoryczna Kolorowa Wypustki EDU Fat Brain Toys Sensokostka Tugl Sensoryczna Kolorowa Wypustki EDU
Producent: Fat Brain Toys
Cena:

70,31 zł

Cena regularna: 79,90 zł

Najniższa cena: 79,90 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
B.TOYS MIĘKKIE AUTKO SENSORYCZNE Z PANDĄ 12M+ B.TOYS MIĘKKIE AUTKO SENSORYCZNE Z PANDĄ 12M+
Producent: B. Toys
Cena:

68,00 zł

zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl