Książki i kolorowanki

Książeczki dla dzieci

Zapraszamy do obejrzenia naszej oferty książeczek dla dzieci. Każdy rodzic chciałby, żeby jego małe jeszcze dziecko w przyszłości lubiło czytać książki i dobrze się uczyło. Żeby to było możliwe konieczne jest jednak przyzwyczajanie swojego dziecka do obcowania z książkami nawet gdy jeśli jest jeszcze bardzo małe. W tym celu warto jest go obdarowywać takimi zabawkami i poświecić swój czas na to, żeby je z nimi czytać, czy nawet jedynie oglądać umieszczone w nich obrazki.

Na co zwracać uwagę wybierając książeczki dla niemowlaków i bardzo małych dzieci?

Wybierając książeczki dla niemowlaków i dla bardzo małych dzieci trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę to, jakie role mają one dla nich pełnić. U małych dzieci książki mają za zadanie przede wszystkim pozytywnie wpłynąć na stymulację ich zmysłów, czyli wzroku, słuchu i dotyku. Przeznaczone dla nich książeczki są więc zawsze bardzo kolorowe i wykonane z różnych materiałów. Ciekawym rodzajem książeczek dla tak małych dzieci są specjalne zabawki do kąpieli, które bez przeszkód dziecko może oglądać nawet podczas kąpieli w wannie. Wspólne czytanie i oglądanie z tak małym dzieckiem książek ma za zadanie też wzbudzenie w nim kreatywności i wyobraźni, ćwiczenie pamięci, danie mu możliwości obcowania z nieco innym rodzajem rozrywki oraz oczywiście rozbudzenie w nim miłości do książek.

Jak wybrać ciekawe książeczki dla nico starszego dziecka?

Nieco inną rolę pełnią książki w życiu nieco starszych już dzieci. Dzieci, które zaczynają już lub niebawem zaczną chodzić do szkoły często po prostu już bardzo lubią czytać. Ich nie zaciekawią już książeczki, które są po prostu kolorowe lub mają dużo obrazków. To oczywiście też może być ważne, ale istotniejsze będą opisane w nich historie. Nawet jeżeli nasze dziecko nie potrafi jeszcze samo zbyt dobrze czytać, można mu w tym pomóc i wspólnie poznawać nowe opowieści i nowych bohaterów!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl