Poduszka dla ciężarnej

Jedną z uporczywych dolegliwości czasu ciąży są problemy ze snem spowodowane w dużej mierze dyskomfortem i bólem kręgosłupa wynikającym bezpośrednio z powiększającego się brzuszka. Na szczęście jest na to skuteczny sposób – poduszka dla ciężarnych!

Na pierwszy rzut oka tego rodzaju poduszkę od jej klasycznej kuzynki różni prawie wszystko. Inna jest jej wielkość, kształt oraz wypełnienie. Wspólne jest natomiast to, że obie służą do spania i komfortowego wypoczynku. Poduszki dla przyszłych mam są niezwykle duże (ich długość to nawet 180 cm), podłużne i mogą mieć różny kształt (litery C, U lub J). Jeśli zaś chodzi o wypełnienie, to jest ono najczęściej antyalergiczne i elastyczne, co sprawia, że doskonale dopasowuje się do kształtu ciała oraz jego ułożenia.

Poduszki dla przyszłych mam – zalety!

Poduszka dla ciężarnych skutecznie podpiera odcinek szyjny kręgosłupa i pozwala przyjąć wygodną i jednocześnie zdrową pozycję do snu zarówno dla przyszłej mamy, jak i jej nienarodzonego jeszcze dziecka. Unikalny kształt poduszki pozwala również na zarzucenie na niej nogi, co podnosi miednicę i układa kręgosłup w jednej linii, dzięki czemu nie jest on obciążony. Nie trzeba dodawać, że komfort podczas snu przełoży się realnie również na samopoczucie w czasie dnia i brak dolegliwości bólowych ze strony kręgosłupa.

Poznajmy wszystkie zalety poduszki dla ciężarnych:

  • znacząco ogranicza problemy ze snem,
  • daje wygodne oparcie dla powiększającego się brzuszka,
  • odciąża plecy i zmniejsza ich bolesność w czasie ciąży,
  • niweluje dolegliwości bólowe karku i ramion,
  • dzięki lepszemu ukrwieniu zmniejsza ból i obrzęki nóg,
  • sprawdza się także jako poduszka rehabilitacyjna po porodzie,
  • pozwala przyjąć wygodną pozycję nie tylko podczas snu i wypoczynku w ciąży, ale również w późniejszym czasie karmienia piersią,
  • poduszkę można wykorzystywać także jako kojec dla dziecka lub separator, jeśli śpimy z maluszkiem.

Warto również dodać, że poduszki tego typu to doskonałe rozwiązanie nie tylko dla kobiet w ciąży oraz młodych mam. Z powodzeniem korzystają z nich również osoby uskarżające się na bóle kręgosłupa po wstaniu z łóżka. Zastosowanie poduszki dla ciężarnych podczas nocnego wypoczynku pozwala im pozbyć się uporczywych dolegliwości bólowych.

Kojce / Poduszki

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl