Jakie są zalety poduszek do karmienia?
Jakie są zalety poduszek do karmienia?

Pojawienie się w życiu kobiety małego dziecka zawsze jest stresujące i sprawia, że trzeba bardzo zmienić prowadzony przez siebie tryb życia. Jedną z najcięższych do wykonywania czynności, zwłaszcza w przypadku pierwszego dziecka, jest jego codzienne karmienie piersią. Jednym z największych problemów, z jakimi stykają się młode mamy jest to, ze czynność ta jest związana z dużym obciążeniem dla kręgosłupa i z czasem może być przyczyną powstawania dolegliwości bólowych. Sposobem na to, żeby sobie pomóc, jest zastosowanie poduszki do karmienia. Więcej na jej temat przeczytasz we wpisie na naszym blogu.

Możliwości zastosowania poduszki do karmienia

Poduszki do karmienia są dla młodych mam bardzo dużym ułatwieniem w opiece nad dzieckiem. Najważniejszą ich zaletą jest to, że zmniejszają obciążenie kręgosłupa w trakcie karmienia malucha, co sprawia, że zwalczają ryzyko pojawienia się po pewnym czasie uciążliwych bólów pleców i okolic kręgosłupa. Zastosowanie w trakcie karmienia specjalnej poduszki powoduje też, że czynność ta nie powoduje tak szybkiego zmęczenia.

Stosowanie poduszki do karmienia jest dobrym wyborem zarówno w trakcie karmienia piersią, jak i przy karmieniu dziecka butelką. Oprócz tego poduszka do karmienia dobrze się sprawdzi także jako poduszeczka dla dziecka do spania. Możliwości jej zastosowania jest wiele. Wszystkie tego typu akcesoria dla dzieci mają kształt rogala, dzięki czemu mogą być też zastosowane jako wygodny zagłówek, np. w trakcie podróży.

Jak wybrać odpowiednią poduszkę do karmienia?

Podczas dokonywania wyboru odpowiedniej poduszki do karmienia, trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na 2 elementy:

  • Materiał, z jakiego jest wykonana poduszka – poszewka wybranej poduszki powinna spełniać wymagania i mieć certyfikat OEKO-TEX Standard 100. Pamiętajmy, że w trakcie każdego użycia, będzie się z nią bowiem stykała główka malucha.
  • Sposób wypełnienia poduszki – poduszka, żeby była na pewno w pełni wygodna i bezpieczna do stosowania powinna być wypełniona w taki sposób, żeby była optymalnie twarda i elastyczna. Najczęściej poduszki do karmienia są wypełnione włóknem silikonowym, kuleczkami silikonowymi lub włóknem poliestrowym. Nie poleca się wybierać poduszek wypełnionych styropianem.

Ważnym elementem wyboru na pewno będzie też wzór i kolor poduszki do karmienia. Pamiętajmy, że jest to produkt, na który codziennie kilka razy będziesz patrzeć. Poduszka powinna więc być dla nas atrakcyjnie wizualna i najlepiej jeżeli nie będzie miała żadnych „agresywnych” kolorów, ponieważ to może wpływać na szybkie meczenie się wzroku.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl