Poduszki do karmienia

Wśród oferowanych w naszym sklepie akcesoriów do karmienia znajdują się m.in. poduszki do karmienia. To produkty, które dają możliwość odpowiedniego ułożenia niemowlęcia podczas karmienia piersią.

Dlaczego warto kupić poduszkę do karmienia niemowlaka?

Poduszka do karmienia pozwala oszczędzać obolałe plecy młodej matki i skutecznie chroni jej ramiona przed nadmiernym przeciążeniem. A wszystko to dzięki możliwości przyjęcia odpowiedniej pozycji i wygodnego ułożenia maluszka. Poduszki do karmienia mają zagorzałe grono zwolenniczek, choć nie brakuje również przeciwniczek tego rozwiązania. Jednak praktyka pokazuje, że rezygnacja z korzystania tego rodzaju poduszki wynika raczej z niewłaściwego doboru jej rozmiaru oraz braku cierpliwości podczas nauki jej użytkowania.

Poduszki do karmienia najlepiej się sprawdzają w pierwszych tygodniach po porodzie, ma to związek z faktem, że matka nie ma jeszcze doświadczenia w wygodnym układaniu się ze swoim maleństwem. Wraz z upływem czasu oraz wzrostem dziecka stosowanie specjalnej poduszki przestaje być niezbędne, ponieważ maluch sam zaczyna przyjmować pozycje, która umożliwia wygodne karmienie piersią.

Jakie są zalety stosowanie poduszek do karmienia

Warto wiedzieć, że odpowiednio dopasowana poduszka do karmienia sprawdza się nie tylko w okresie karmienia piersią. Młode mamy podkreślają jej rolę także w czasie gdy maluch jest już karmiony z butelki. Poduszka zmniejsza napięcie w mięśniach i znacząco odciąża kręgosłup, dzięki czemu bóle ramion ustępują lub stają się znacznie mniej dokuczliwe. Nie można również nie wspomnieć o wygodzie, jaką odczuwa zarówno matka, jak i dziecko w momencie, gdy karmienie odbywa się z wykorzystaniem właściwie dobranej poduszki.

W naszym asortymencie znaleźć można różnorodne modele poduszek do karmienia, wśród których nawet najbardziej wymagające mamy znajdą tę spełniającą ich indywidualne oczekiwania.

Poduszki do karmienia

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl