Jakie są zalety zabawek drewnianych
Jakie są zalety zabawek drewnianych

W XXI wieku coraz więcej osób stara się dbać o to, żeby prowadzić możliwie jak najbardziej ekologiczny tryb życia. Najważniejszą rzeczą, jaką możemy przy tym robić jest ograniczanie wykorzystywania w codziennym życiu zagrażających środowisku tworzyw sztucznych, m.in. plastiku. Jedną z branż, w których wykorzystuje się ich najwięcej są producenci zabawek. Obecnie w sklepach z zabawkami można znaleźć bardzo dużo różnego typu zabawek dla dzieci, które w większości przypadków są jednak wykonane z plastiku. Na szczęście jednak coraz większą popularnością na rynku cieszą się także zabawki drewniane, czyli takie, jakie większość rodziców pamięta jeszcze ze swojego dzieciństwa. W dzisiejszym wpisie na blogu postaramy się przekonać naszych czytelników, że mają one bardzo wiele zalet i naprawdę warto jest je kupić także swojemu dziecku. W tekście opisujemy 3 najważniejsze zalety zabawek drewnianych.

Zabawki drewniane pozwalają chronić środowisko naturalne

Pierwsza zaleta zabawek drewnianych została wspomniana już we wstępie naszego tekstu. Takie zabawki są przede wszystkim ekologiczne i nawet jeżeli zostaną w pewnym momencie wyrzucone lub zgubione np. w trakcie spaceru w parku czy w lesie, nie będą miały żadnego negatywnego wpływu na stan środowiska naturalnego. Nie spowodują zanieczyszczenia gleby i nie będą się w niej rozkładały przez najbliższe kilkaset czy kilka tysięcy lat. Co również jest bardzo istotne, zabawki drewniane są zdecydowanie bardziej wytrzymałe od zabawek plastikowych. Dziecko więc ich tak łatwo nie zniszczy i nie będzie trzeba szybko w ich miejsce kupować nowych. Co więcej, takie zabawki bez problemu będą mogły potem służyć jeszcze młodszemu dziecku lub być oddane np. do szkoły, przedszkola, lub do domu dziecka.

Korzystania z zabawek drewnianych może stać się dla dziecka także pierwszą nauką ekologii i tego, jak powinno postępować, żeby dbać o swoją planetę.

Zabawki drewniane odpowiednie nawet dla bardzo małego dziecka

Jak już wspomnieliśmy, dużą zaletą zabawek drewnianych jest ich wytrzymałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne, co wpływa na ich trwałość, ale także ułatwia nimi zabawę małym dzieciom. Dzięki podarowaniu swojemu maluchowi wykonanych z drewna zabawek, nie będziemy musieli się już więcej martwić, że szybko ją ono zniszczy. Zabawkom drewnianym nie są straszne upadki, kontakt z wodą, gryzienie czy rzucanie i odbijanie ich od innych przedmiotów czy nawet od ścian. Zabawki drewniane są więc niezwykle odporne nawet na bardzo intensywne użytkowanie. W przypadku małych dzieci, które jeszcze nie do końca potrafią dbać o swoje rzeczy i którym dużo przyjemności sprawia także ich niszczenie, jest to bardzo ważne. Dla najmłodszych szczególnie polecane są zabawki drewniane z naturalnego, niemalowanego i nielakierowanego drewna. Musimy bowiem pamiętać też o tym, że małe dziecko poznając dopiero otaczający je świat często lubi np. wziąć znalezione przedmioty lub swoje zabawki do buzi. Drewno, które nie jest pokryte farbą czy lakierem na pewno mu przy tym nie zaszkodzi. W dobrze wyposażonych sklepach z zabawkami dla dzieci, także w naszym, znajdują się także zabawki drewniane, które są pokolorowane ekologicznymi, nietoksycznymi, a więc i całkowicie nieszkodliwymi farbami i one również będą w pełni bezpieczne dla dziecka.

Zabawki drewniane rozwijają dziecięcą wyobraźnię

Pisząc o zabawkach drewnianych nie sposób także nie wspomnieć o tym, że zabawa nimi pozwala na wzbogacenie u dziecka wyobraźni. Dzięki temu, że zabawki drewniane są bardzo proste i nie posiadają żadnych elementów, które mają na celu ich wzbogacenie, nie mają żadnych świecących czy grających akcesoriów oraz nie mają wymyślnych kształtów, nie dają dziecku sposobów zabawy nimi na tacy. Dziecko samo musi znaleźć sposób, żeby się nimi bawić, co znacznie wzbogaca ich wyobraźnie. W przypadku najmłodszych dzieci nie trzeba się przy tym martwić, ze automatycznie taka zabawka stanie się dla nich nieatrakcyjna. Małe dziecko z przyjemnością zacznie poszukiwać własnych rozwiązań i na pewno niejednokrotnie nas przy będzie potrafiło zadziwić. To nie jest przypadek, że ulubioną zabawką dla wielu dzieci są proste klocki. Klocki drewniane dla wielu dzieci na pewno okażą się być jeszcze ciekawsze!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl