Zabawki interaktywne dla 2 latka – 8 propozycji!
Zabawki interaktywne dla 2 latka – 8 propozycji!

Zabawki interaktywne dla 2 latka to pewnego rodzaju echo przyszłości. Świadczyć o tym może m.in. fakt, że są to produkty coraz bardziej zaawansowane technologicznie. Elektronika pozwala urozmaicić zabawę, dodając jej również wartość edukacyjną. Warto więc zadbać o jak najlepsze doświadczenia pociech, wybierając interaktywne zabawki dla 2 latka (niezależnie od tego, czy użytkownikiem będzie dziewczynka, czy chłopiec), inwestując w sprawdzone rozwiązania i produkty.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jak wybrać odpowiednie zabawki interaktywne dla 2 latka? Więcej szczegółowych informacji znajdziesz w poniższym artykule. Nie czekaj i dołącz do grona zadowolonych rodziców wspierających rozwój swoich dzieci.

Spis treści:

Zabawki interaktywne dla 2 latka – Czym są i dlaczego warto je wybrać?

Zabawki interaktywne to produkty o większym zaawansowaniu pod kątem ich możliwości. Niekoniecznie muszą jednak wyposażone być w elementy elektroniczne, które odpowiadają za generowania dźwięków, ruchu czy efektów świetlnych. Proste mechaniczny mechaniczne (jak np. w przypadku samochodzików) umożliwiają zabawkom interaktywnym wykonywać proste czynności (np. jeździć lub machać kończynami itp.).

DUMEL DISCOVERY Arka Noego ze zwierzętami DUMEL bystra żyrafa nauka cyferek dźwięki śpiewa KOOKY KRITTERS BAILEY interaktywny piesek 51809 COBI
Sprawdź cenę! Sprawdź cenę! Sprawdź cenę!

Zabawki interaktywne dla 2 latka stanowią więc świetną formę inspiracji, gwarantując niezwykle dużą dozę rozrywki. Są one więc bodźcem do rozwoju i nauki poprzez zabawę – co najlepiej rozwija umysł i ciało pociech w tym okresie ich życia.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat wyposażenia dla dziecka? Sprawdź artykuł: Wózek spacerówka – Jak wybrać idealny?

Zabawki interaktywne dla 2 latka – 8 propozycji od Forkids.pl

Zabawki interaktywne dla 2 latka to kluczowy element wsparcia ich rozwoju. Propozycje, które prezentujemy poniżej, zaprojektowane zostały z myślą o stymulowaniu umiejętności motorycznych, kreatywności i zdolności poznawczych maluchów. Odkryj najlepsze zabawki interaktywne dla 2 latka dla chłopców i dziewczynek, łączące edukację z doskonałą zabawą. Korzystaj z opcji dostępnych w ofercie Forkids.pl.

Interaktywne zabawki dla 2 latka chłopca – 4 propozycje

1. TIMIO Interaktywny odtwarzacz 5 dysków Nauka 8 Języków

Zestaw do nauki 8 języków to interaktywna zabawka edukacyjna wspierająca rozwój wiedzy i słownictwa. Zestaw startowy zawiera urządzenie TIMIO i 5 dysków z treściami audio do nauki alfabetu, liczb, kolorów, zwierząt i przedmiotów. Możliwe jest również słuchanie bajek, muzyki i rymowanek. Zestaw oferuje 8 języków (angielski, francuski, niemiecki, hiszpański, włoski, holenderski, portugalski i polski) z 60 ćwiczeniami dźwiękowymi, które pogrupowane są w 5 tematów – zestaw startowy TIMIO to 90 minut interaktywnej zabawy dla dzieci w każdym z 8 języków.

Sprawdź cenę!

2. B. TOYS kierownica interaktywna muzyczna 2+

 
B. TOYS kierownica interaktywna muzyczna 2+ ma wgrane odgłosy silnika, kierunkowskazów, klaksonu, syreny, sympatyczne melodie i piosenki. Dzieci dodatkowo mogą liczyć na efekty świetlne i “Ekran” z trasą przez miasto. Szkraby w podróży mogą więc naśladować prowadzenia samochodu, ucząc się zupełnie nowych bodźców oraz zachowań.

Sprawdź cenę!

3. DUMEL DISCOVERY Arka Noego ze zwierzętami

 

Zabawka składa się z dziewięciu zwierząt, kapitana statku, Noe oraz kolorowego statku. Po naciśnięciu jednego z przycisków funkcyjnych wydaje dźwięki i opowiada wesołe historie. Na dachu statku znajduje się pianinko, na którym dziecko może grać swoje pierwsze melodię.

Każdy zwierzak ma na łodzi swoje dedykowane miejsce. Dziecko musi więc rozpoznać i dopasować kształt, by Arka nagrodziła malucha realistycznym odgłosem zwierzaka lub zabawną rymowanką. Ster Arki kręci się w lewo i prawo, wydając realistyczne dźwięki. Kapitanem statku jest Noe. Jego miejsce znajduję się za sterem i również opowie swoją historię. Arka w czasie jazdy wydaje dźwięki płynącej na falach łodzi.

Sprawdź cenę!

4. FAT BRAIN TOYS KLICKITY piłka

 

Zabawka interaktywna to 5 kolorowych kul, którymi można kręcić, grzechotać, gryźć, wciskać i dotykać. Wszystkie części są ruchome. Klickity to zabawka, którą dziecko będzie przy każdej zabawie odkrywało na nowo. Wystarczy popchnąć różową kulę z jednej strony, a niebieska z drugiej strony Klickity wysunie się w górę. Zieloną i fioletową kulę można klikać do i ze środka zabawki, a kulą na środku można kręcić, kręcić i kręcić.

Sensoryczna zabawka rozwija wszystkie zmysły rosnącego malucha, poprzez jaskrawe kolory, dźwięki, różnorodną fakturę kul.

Sprawdź cenę!

Interaktywne zabawki dla 2 latka dziewczynka – 4 propozycje

1. LITTLE DUTCH drewniana stodoła domek ze zwierzątkami LITTLE FARM

 

Z udziałem drewnianych figurek Twoje dziecko może tworzyć własne historie i opowieści. Stodoła składa się z dwóch pięter. Dzięki drewnianemu zamknięciu łatwo się ją otwiera i zamyka, a dzięki uchwytowi na dachu można ją łatwo przenosić. Do zestawu dołączone są figurki związane z życiem na farmie oraz 2 drewniane laleczki. Zabawka wykonana jest z drewna z certyfikatem FSC i pokryta farbami na bazie wody.

Sprawdź cenę!

2. KOOKY KRITTERS BAILEY interaktywny piesek 51809 COBI

Piesek ma 10 funkcji – a jedną z nich jest jedzenie ze swojej magicznej miski. Dodatkowo szczeka, warczy, a nawet śpiewa. Piesek pośle Ci buziaka i usłyszysz, jaki jest radosny, gdy dziecko będzie do niego mówić. To nie jedyne funkcje oferowane przez tę zabawkę interaktywną. Dowiedz się więcej na temat ich możliwości i zobacz, jak fantastycznie jest bawić się z kreskówkowym pupilem.

Sprawdź cenę!

3. B.TOYS interaktywny muzyczny serwis do herbaty


W zestawie znajdziesz:

 • wyjątkowy imbryczek (z wgranymi melodiami, realistycznymi odgłosami gotowania i nalewania oraz efektami świetlnymi),
 • filiżanki,
 • łyżeczki,
 • talerzyki,
 • cukierniczka z pokrywką,
 • dwuczęściowe makaroniki i babeczki (do sortowania, dobierania i łączenia kształtów).

Sprawdź cenę!

4. B.TOYS interaktywna konsola pogodowa 18M+

Interaktywna zabawka inspirowana pogodą. Zabawka pokazująca zależności przyczynowo-skutkowe. Przykładowo:

 • obróć kwiat – wzejdzie słońce
 • naduś chmurkę – pojawi się tęcza
 • przełącz gwiazdkę – wzejdzie księżyc
 • przesuń kroplę deszczu – wyskoczy chmura burzowa
 • naciśnij grzybek – pokaże się drzewo.

Zależności pokazane są przez efekty wywoływane wciskaniem, obracaniem i przesuwaniem przycisków. Konsola wspiera rozwój sensoryczny i motorykę, wprowadzając dziecko w zjawiska przyrody i ich wzajemne korelacje.

Sprawdź cenę!

Postaw na jakość – Wybierz markowe zabawki interaktywne dla 2 latka

Każdy 2 latek uwielbia testować wytrzymałość swoich zabawek. Dzieci w tym okresie są bardzo aktywne i ciekawe świata, nie znając jeszcze konsekwencji swojej nieuwagi. Warto więc stawiać na zabawki interaktywne dla 2 latka chłopca i dziewczynki, które są zaprojektowane i wykonane z dbałością o najdrobniejsze detale – zapewniając przy tym wysoki wskaźnik niezawodności oraz odporności na uszkodzenia.

Należy również uważać na to, by dziecko nie odłamało kawałka zabawki i nie wyciągnęło baterii. W innym przypadku mogą być one przez dzieci połykane lub umieszczane w nosie i w uchu – co stanowi dla nich zagrożenie zdrowia. Pamiętaj, że markowe zabawki interaktywne dla 2 latka będą zaprojektowane przez ekspertów, którzy aspekt bezpieczeństwa pociech stawiają na pierwszym miejscu.

Ważne są również tworzywa, które wykorzystane zostały na etapie produkcji. Dzieci lubią umieszczać zabawki w ustach, dlatego materiały nie mogą zagrażać ich zdrowiu ze względu na swój skład.

Chcesz mieć pewność, że wybrane przez Ciebie oryginalne zabawki interaktywne dla 2 latka dziewczynki lub chłopca spełnią jego oczekiwania, nie zagrażając życiu i zdrowiu? Kupuj wyłącznie certyfikowane produkty, które przeszły testy i badania w profesjonalnych laboratoriach. Informacje na temat atestów i certyfikatów jakości oraz bezpieczeństwa znajdziesz u każdego producenta. W Forkids.pl zapewniamy dostęp wyłącznie do sprawdzonych produktów. Możesz więc cieszyć się radością i rozwojem swojego malucha bez obaw.

Zabawki interaktywne dla 2 latka – FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Jakie zabawki interaktywne dla 2 latka?

Wybór zabawek interaktywnych dla dwulatka powinien skupiać się na produktach angażujących dziecko na wielu poziomach – sensorycznym, motorycznym i poznawczym. Dla dzieci w tym wieku świetnie sprawdzą się:

 • Edukacyjne centra zabaw (stacje z różnorodnymi aktywnościami rozwijającymi koordynację i umiejętności manualne);
 • Interaktywne zabawki mówiące (takie jak lalki, samochodziki czy zwierzęta reagujące na dotyk, które nauczą dziecko nowych słów i podstawowych bodźców);
 • Zabawki interaktywne dla 2 latka muzyczne (instrumenty dostosowane do małych rąk pomagające rozwijać zdolności muzyczne oraz rytmiczne);
 • Interaktywne książeczki (z przyciskami aktywującymi dźwięki lub światła stymulujące zmysły i zachęcają do nauki czytania).

Co to są zabawki interaktywne dla 2 latka?

Interaktywne zabawki dla 2 latka chłopca lub dziewczynki to produkty zaprojektowane tak, by aktywnie angażować dziecko w zabawę, stymulując jego rozwój na różnych poziomach. Interaktywne zabawki reagują na akcje dziecka – dźwiękami, ruchami czy kolorowymi światłami. Cechują się one wysoką interaktywnością, pomagając rozwijać zdolności motoryczne, poznawcze, emocjonalne i społeczne malucha. Głównym celem zabawek interaktywnych jest wspieranie procesu nauki przez rozrywkę.

Ile kosztują zabawki interaktywne dla 2 latka?

Ceny zabawek interaktywnych dla dwulatków mogą różnić się w zależności od ich funkcjonalności, marki, i materiałów, z których są wykonane. Podstawowe zabawki interaktywne mogą kosztować już od ok. 50 zł. Natomiast za zaawansowane modele oferujące szeroki zakres aktywności można zapłacić nawet kilkaset złotych – im więcej funkcji i lepsza jakość wykonania, tym cena zabawki jest wyższa. Dobrze jest porównać różne opcje i zdecydować, które funkcje są najważniejsze dla rozwoju i zabawy Twojego dziecka, a także jakie są Twoje możliwości budżetowe.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl