W jaki sposób wybrać akcesoria do karmienia dziecka?
W jaki sposób wybrać akcesoria do karmienia dziecka?

Osoby spodziewające się dziecka w pewnym momencie przygotowań do porody zaczynają kompletować wszystkie niezbędne później do opieki nad maluchem meble, zabawki, ubranka i akcesoria. Jednymi z najważniejszych są akcesoria, które przez długi czas po narodzeniu bobasa będą nam służyły do jego karmienia. W naszym dzisiejszym wpisie na blogu doradzamy, na co zwracać uwagę kupując akcesoria do karmienia dzieci i o czym na pewno nie powinno się zapomnieć.

Akcesoria do karmienia niemowląt piersią

Wśród akcesoriów do karmienia niemowląt znajdują się zarówno akcesoria, które są stosowane przez mamy karmiące piersią, jak i akcesoria, które ułatwiają odciąganie mleka oraz karmienie dziecka mlekiem modyfikowanym. Akcesoriami, które są bardzo przydatne dla mam karmiących dzieci piersią są na pewno poduszki i biustonosze do karmienia, które znacznie zwiększają wygodę i to zarówno dziecka, jak i karmiącej je mamy. Zakup tego typu akcesoriów jest szczególnie ważny, jeżeli to nasze pierwsze dziecko i nie mamy żadnych wcześniejszych doświadczeń z karmieniem. Poduszka i biustonosz do karmienia znacznie nam to zadanie ułatwią. Młode mamy powinny również rozważyć kupno wkładek laktacyjnych, które zapobiegając przemoczeniu ich ubrań i biustonosza  w przypadku niekontrolowanego wycieku mleka z piersi.

Karmiąc dziecko piersią na pewno warto jest również kupić już dla siebie odpowiednie kremy i kosmetyki dla mam, które będą łagodziły związane z karmieniem dziecka piersią, spowodowane powstającymi podrażnieniami dolegliwości bólowe.

Akcesoria dla mam, które nie karmią dziecka piersią

Niestety czasami bywa tak, ze pomimo chęci kobieta nie jest w stanie karmić swojego małego dziecka piersią i jest zmuszona zastąpić naturalne mleko odpowiednio dobranym do potrzeb malucha mlekiem modyfikowanym. Żeby wygodnie podać dziecku taki pokarm, przede wszystkim musimy się zaopatrzyć w odpowiednio dobraną do jego potrzeb butelkę do karmienia. Specjaliści doradzają świeżo upieczonym rodzicom, żeby od razu kupili większą ilość butelek, w różnych rozmiarach. Dzięki temu nie będzie ryzyka, że nie będziemy przygotowani do karmienia dziecka, bo poprzednio używana butelka koniecznie wcześniej musi być jeszcze dokładnie jeszcze umyta i zdezynfekowana. Poza tym posiadanie butelek w różnych rozmiarach pozwoli nam je dopasować do wieku karmionego dziecka oraz do ilości przyjmowanego w danym momencie pokarmu.

Stosując butelki do karmienia koniecznie musimy pamiętać o ich regularnej sterylizacji. W tym celu możemy zastosować dostępne w sklepach środki przeznaczone do ich dezynfekcji lub kupić specjalne samosterylizujące butelki, które po umyciu wystarczy włożyć na chwilę do kuchenki mikrofalowej.

Akcesoria do odprowadzania i przechowywania pokarmu

Ważnym rodzajem akcesoriów do karmienia niemowląt mogą być również laktatory. Dzięki tym prostym urządzeniom nawet jeżeli kobieta nie jest w stanie karmić swojego dziecka bezpośrednio piersią, z powodu np. odczuwania przy tym dużego bólu, nie musi pozbawiać dziecka możliwości spożywania najzdrowszego dla niego i jednocześnie najlepiej wpływającego na jego rozwój naturalnego mleka. W sklepach, także w naszym, dostępne są obecnie zarówno laktatory ręczne, jak i laktatory elektryczne. Wszystkie wyposażone są w specjalny tłok lub w pompkę, które przykłada się do piersi w celu odsysania pokarmu, który następnie jest umieszczany w także znajdującym się w urządzeniu pojemniczku. Bardzo ważne przy tym jest także zakupienie odpowiednich akcesoriów do przechowywania pokarmu, czyli pojemniczków lub woreczków.

Innymi rodzajami akcesoriów do karmienia dzieci i niemowląt są jeszcze m.in. termosy, w których można ze sobą zabierać pokarm wychodząc z dzieckiem na spacer lub jadąc gdzieś na wycieczkę oraz podgrzewacze do butelek, które znacznie ułatwiają przygotowywanie mleka modyfikowanego, żeby było ono w odpowiedniej temperaturze.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl