Rodzaje zabawek do kąpieli
Rodzaje zabawek do kąpieli

Każdy rodzic, który ma małe dziecko, wie jak trudnym zadaniem może być jego codzienna kąpiel. Mało które dziecko lubi bowiem się kąpać w wannie. Dodatkowym problemem jest to, że każde jest trochę niespokojne, ma nadwyżki energii i na pewno nam tego zadania nie ułatwi. Sposobem na to, żeby choć trochę ułatwić sobie kąpiel dziecka, jest danie mu podczas czyszczenia jakiejś rozrywki. Takie właśnie zadanie pełnią zabawki do kąpieli. Obecnie w sklepach z zabawkami można znaleźć wiele rodzajów takich zabawek. W dzisiejszym wpisie na blogu przedstawiamy te najciekawsze, które na pewno zainteresują dziecko i ułatwią nam jego kąpiel.

Zabawki pływające w wannie i zabawki na przyssawki

Najważniejszym i najczęściej wybieranym przez rodziców i przez same dzieci rodzajem zabawek do kąpieli są zabawki pływające. Kaczuszki, wielorybki, piłeczki, statki i łódeczki umilą kąpiel każdemu dziecku. Dzięki takim zabawkom ta dotąd nieprzyjemna czynność z pewnością nabierze kolorytu, a jeżeli dziecko będzie miało możliwość zabawy tym rodzajem akcesoriów jedynie podczas kąpieli, będziemy mieli dużą szansę na to, że odtąd nie będzie już marudziło, tylko z radością uda się z nami do łazienki i bez problemu da się umyć.

Ciekawym rodzajem zabawek są także plastikowe lub gumowe akcesoria na przyssawki, które dziecko może przyczepiać do wanny lub kafelków.

Kredki do kąpieli

Bardzo popularnym rodzajem zabawek do kąpieli są także kredki, którymi dziecko podczas mycia może rysować na sobie, na wannie lub na rodzicach. Takie zabawki cieszą się także dużą popularnością wśród dzieci, ponieważ każdy maluch lubi przecież rysować, a możliwość robienia tego podczas kąpieli i to w dodatku także na wannie, na kafelkach lub na po prostu na sobie będzie dodatkową frajdą. Kredki do kąpieli są w pełni bezpieczne dla dzieci i dodatkowo oczywiście także łatwe do wyczyszczenia.

Inne rodzaje zabawek do kąpieli

Wskazane wyżej rodzaje zabawek to są jednak tylko te podstawowe. Jest ich zdecydowanie więcej. Bardzo dużą popularnością w ostatnim czasie cieszą się np. rurki do kąpieli, przez które przelewa się woda, a dziecko może z ich pomocą tworzyć różne własne instalacje. Klasycznym już rodzajem zabawek są także książeczki do kąpieli, które są bardzo kolorowe i całkowicie odporne na działanie wody. Każdemu dziecku z pewnością spodobają się również zabawki z sikawkami, w które można nabrać, a później wypuścić z nich wodę. Możliwości jest naprawdę wiele i z pewnością każdemu rodzicowi uda się znaleźć takie akcesoria, które znacznie ułatwią im kąpiel malucha!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl