Rodzaje kosmetyków dla mam karmiących piersią
Rodzaje kosmetyków dla mam karmiących piersią

W okresie po urodzeniu dziecka wiele kobiet przestaje już myśleć o swoich własnych potrzebach i całą uwagę poświęca swojemu małemu bobasowi. Oczywiście jest to bardzo ważne, żeby dopiero co urodzone dziecko miało zapewnioną jak najlepszą opiekę i żeby na pewno miało wszystko to, czego potrzebuje. Nie można jednak przy tym zapominać o sobie i konieczne jest zadbanie także o własne potrzeby, żeby mieć dobre samopoczucie i przeciwdziałać negatywnym z naszego punktu widzenia efektom karmienia piersią. W naszym dzisiejszym wpisie na blogu skupiamy się na opisaniu najważniejszych kosmetyków dla mam karmiących piersią.

Jak wybrać odpowiednie kosmetyki dla mam karmiących piersią?

Ważne podczas wyboru odpowiednich kosmetyków dla mam karmiących piersią jest to, żeby były one w pełni bezpieczne zarówno dla mamy, jak i dla karmionego przez nią dziecka. Najlepiej jest więc wybierać kosmetyki, które mają w składzie wyłącznie naturalne substancje, bez żadnych potencjalnie szkodliwych chemicznych składników. Dobrze w tym celu sprawdzają się kosmetyki, które zawierają w swoim składzie np. ekstrakty roślinne. Te na pewno powinny być w pełni bezpieczne zarówno dla mamy jak i dla karmionego przez nią dziecka. Żeby mieć pewność, że wybierane kosmetyki na pewno będą odpowiednie, warto jest kupować wyłącznie takie, które są dostępne w sklepach z akcesoriami dla dzieci i dla ich rodziców. Także  w ofercie naszego sklepu internetowego znajduje się cała sekcja kosmetyków dla mam.

Rodzaje kosmetyków dla mam?

Najważniejszym rodzajem kosmetyków dla mam karmiących piersią jest maść na bolące brodawki. Jest to problem, z którym się zmaga bardzo dużo karmiących mam, zwłaszcza tych, które zajmują się dopiero pierwszym swoim dzieckiem. Problem bolących brodawek jest związany z tym, ze w trakcie ciąży stają się one znacznie większe i bardziej wrażliwe. W trakcie karmienia natomiast są cały czas podrażniane przez dziecko, które podczas jedzenia tworzy duże podciśnienie i ssie brodawkę z dużą siłą. Karmiąca mama nie jest niestety do tego przyzwyczajona i dlatego często może narzekać na związany z karmieniem ból. Trzeba też pamiętać o tym, że karmienie dziecka często jest konieczne kilka razy dziennie i może trwać nawet kilkadziesiąt minut. Właściwe zadbanie o brodawki oraz łagodzenie powstałych w wyniku karmienia objawów jest więc naprawdę bardzo ważne. Maść na bolące brodawki powoduje ich lepsze nawilżenie i łagodzi powstałe dolegliwości bólowe. W naszym sklepie internetowym oferujemy przede wszystkim maści na bolące brodawki firmy Medela.

Drugim ważnym rodzajem kosmetyków, które są przeznaczone dla mam karmiących piersią są kompresy żelowe 3w1, które służą łagodzeniu powstających podczas karmienia obrzęków i dolegliwości bólowych, odblokowaniu przewodów mlekowych, wspomagają odciąganie pokarmu oraz zapobiegają powstawaniu zapalenia sutka. Kompresy żelowe w zależności od powstałych potrzeb mogą być stosowane w terapii ciepłej lub zimnej. Każdy taki kompres jest wielokrotnego użytku i może być stosowane wraz z laktatorem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl