Kocyki dziecięce

ALBERO MIO KOCYK 100x75 Z PODUSZKĄ GWIAZDKI ALBERO MIO KOCYK 100x75 Z PODUSZKĄ GWIAZDKI
Producent: Albero Mio
Cena:

119,00 zł

zobacz więcej

Otulacze dla dzieci

Chyba nikt z dorosłych nie ma wątpliwości, jak dużą zmianą dla dziecka jest poród. Nagle zostaje zabrane z ograniczonej przestrzeni bezpiecznego brzucha mamy, gdzie wszystkie bodźce były zminimalizowane i przenosi się do ogromnej przestrzeni świata zewnętrznego, gdzie wszystko jest duże, głośne i jaskrawe. Nic więc dziwnego, że noworodki odczuwają napięcie. Aby zminimalizować szok związany z nagłą zmianą otoczenia, pediatrzy zalecają otulanie dzieci od dnia narodzin do momentu, gdy maluch samodzielnie przekręca się z plecków na brzuch i boki (w praktyce oznacza to około 3 miesiące). Ograniczenie ruchów i unieruchomienie ciała podczas otulania przypomina maluszkowi bezpieczny pobyt w brzuchu mamy, co pozwala mu łatwiej przyzwyczaić się do nowej sytuacji. Otulanie pozwala dziecku na spokojny, regenerujący sen, tak ważny w czasie sukcesywnego rozwoju.

Zastosowanie otulaczy dla dzieci praktycznie zupełnie eliminuje również odruch Moro, którym noworodek reaguje na niespodziewane bodźce np. hałas czy zmianę pozycji. Dodatkowo dziecko w otulaczu śpi wyłącznie na pleckach, co jest zalecane przez pediatrów w pierwszych miesiącach życia. Nie bez znaczenia jest również to, że otulone niemowlę znacznie łatwiej wziąć na ręce, co stanowi dużą pomoc szczególnie dla młodych rodziców, którzy dopiero uczą się prawidłowego postępowania z maluchem.

Jaki otulacz jest najlepszy?

Wybierając właściwy otulacz dla dziecka, powinniśmy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na jego wielkość. Nie należy kupować otulacza na wyrost, ponieważ w takiej sytuacji nie spełni swojej podstawowej funkcji. Ważna jest również elastyczność materiału, z którego został wykonany. Otulacz powinien przylegać do ciała maluszka i ograniczać jego ruchy jednak niedopuszczalne jest zupełne krępowanie noworodka. Ma to znaczenie szczególnie ze względu na dziecięce bioderka, które owinięte zbyt ciasno mogą mieć tendencję do dysplazji.

Ważne jest także, aby otulacz był miękki, ponieważ w letnie dni prawdopodobnie będziemy otulać malucha w samej tylko pieluszce. Dodatkowo tkanina powinna być przewiewna i dobrze przepuszczać powietrze np. bawełna lub bambus. Sztuczne materiały będą powodować przegrzanie i nieprzyjemne potówki. Ważne jest również, aby otulacz nie miał żadnych drapiących metek, suwaków, troczków czy ostrych elementów, które mogłyby uszkodzić delikatny naskórek niemowlęcia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl