Jakie są zalety nosidełek biodrowych dla dziecka?
Jakie są zalety nosidełek biodrowych dla dziecka?

Stworzenie idealnej wyprawki dla niemowlaka jest bardzo ważnym zadaniem, przed którym w pewnym czasie stają wszystkie osoby, które spodziewają się dziecka lub już młodzi rodzice. Oprócz niezbędnych akcesoriów dla dzieci, czyli m.in. akcesoriów do karmienia, akcesoriów do pielęgnacji czy zabawek, trzeba także zadbać o to, żeby można było wygodnie zabierać ze sobą dziecko do lekarza, do sklepu czy na spacery. Najważniejszym tego typu elementem wyprawki jest oczywiście wózek dziecięcy, jednak oprócz niego warto jest mieć również odpowiednio dobrane nosidełko dla dziecka, które w pewnych sytuacjach z pewnością będzie dla nas dużo bardziej wygodne. W zależności od wieku naszej pociechy, możemy wybrać spośród kilku rodzajów nosidełek. Jednym z popularniejszych obecnie rodzajów nosidełek są będące tematem naszego dzisiejszego wpisu na blogu nosidełka biodrowe. Dlaczego warto jest się na nie zdecydować?

Ogólna charakterystyka nosidełek biodrowych

Nosidełka biodrowe z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością wśród rodziców. Składają się z dwóch ważnych elementów: nosidełka, na którym siada maluch oraz z mocowanego w talii jego opiekuna pasa. Taka budowa zawiązywanego wokół bioder nosidełka sprawia, że ciężar dziecka może być równomiernie rozłożony wokół bioder, talii i miednicy i dzięki temu odciąża się kręgosłup osoby noszącej dziecko. Takie nosidełka są przeznaczone do noszenia dzieci w wieku od około 6 miesięcy do 3 lat. Ze względu na swoje liczne zalety, nosidełka biodrowe są często polecane rodzicom przez ortopedów i przez fizjoterapeutów. Jakie są dokładnie zalety nosidełek biodrowych dla dzieci?

Gwarancja bezpieczeństwa dziecka

Najważniejszą zaletą stosowania nosidełek biodrowych do noszenia dzieci jest możliwość zapewnienie im pełnego bezpieczeństwa. Umieszczenie dziecka w takim nosidełku nie powoduje u malucha niepotrzebnych obciążeń kręgosłupa czy wypaczenia stawów biodrowych, co niestety może się zdarzać przy niewłaściwym stosowaniu tradycyjnych nosidełek chustkowych.

W zasadzie nieograniczona swoboda ruchów dla dziecka i dla rodzica

Drugim  bardzo ważnym argumentem, przeważającym za podjęciem decyzji o stosowaniu nosidełek biodrowych jest możliwość zapewnienia sobie i swojemu dziecku bardzo dużej swobody ruchów. Dzięki temu, że umieszczone w nosidełku dziecko nie jest tak dokładnie opatulone materiałem, tylko jest zapinane w pasie, może w trakcie spaceru swobodnie poruszać rączkami i nóżkami. Z kolei rodzic lub używający nosidełka opiekun dziecka, w trakcie trzymania malucha w nosidełku może spokojnie wykonywać różne czynności, jednocześnie zachowując bliskość z dzieckiem.

Odciążenie kręgosłupa

Wspominaliśmy już o tym, że zastosowanie nosidełek biodrowych pozwala na lepsze, równomierne rozłożenie ciężaru dziecka i na związane z tym odciążenie kręgosłupa rodzica. Jest to niezwykle istotne dla młodych mam, ale nie tylko. Także tatusiowie często narzekają na bóle kręgosłupa, które są związane właśnie przede wszystkim z nierównomiernym obciążeniem ciężarem dziecka np.  podczas codziennych spacerów.

Możliwość nawiązania dużej więzi ze swoim dzieckiem

Stosowanie nosidełek biodrowych sprawia także, że pozostajemy cały czas w bliskim kontakcie ze swoją pociechą. Dziecko zachowując swobodę wykonywania ruchów może się przytulać i podawać rodzicowi różne zabawki. Cały czas możemy więc pozostawać w dużej interakcji z dzieckiem, co zawsze jest niezwykle przyjemne i to zarówno dla dziecka, jak i dla jego rodzica.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl