Jakie są rodzaje zabawek kreatywnych? Dlaczego dzieci powinny się nimi bawić?
Jakie są rodzaje zabawek kreatywnych? Dlaczego dzieci powinny się nimi bawić?

Każdy rodzic wie, że zabawa jest niezwykle ważnym elementem, który wpływa na rozwój dziecka. Wybierając zabawki dla dziecka warto jest zawsze mieć to na uwadze i szukając np. ciekawego pomysłu na prezent dla malucha, patrzeć na to, czy wybrana zabawka, zwłaszcza dla małego jeszcze dziecka, będzie w stanie wspierać jego rozwój. Jednym z najczęściej polecanym i wybieranym rodzajem zabawek dla dzieci są zabawki kreatywne. W naszym dzisiejszym wpisie na blogu dokładnie opisujemy, dlaczego zabawa nimi ma tak dobry wpływ na rozwój dzieci oraz jakie rodzaje zabawek kreatywnych warto wybrać dla swojego dziecka.

Zabawki kreatywne rozwijają dziecięcą wyobraźnię!

Każde dziecko uwielbia tworzyć i wymyślać sposoby zabawy. Według psychologów dziecięcych podczas wybierania zabawek dla dziecka trzeba wziąć pod uwagę to, że tak naprawdę w przypadku małych dzieci dla ich rozwoju nie jest ważne to, czym się będą bawiły, tylko to, w jaki sposób. Najlepszym wyborem są więc zabawki, które dają dużo możliwości. Bardzo często jest z resztą tak, że dziecko dostając zabawkę wcale nie bawi się nią tak, jak określili to twórcy zabawki, tylko samodzielnie wymyśla zasady. Taka kreatywna zabawa często zajmuje dziecko na wiele godzin. Rodzajem zabawek, które daje szczególnie dużo możliwości są oczywiście zabawki kreatywne. Nie jest to z resztą żadna nowość na rynku, bo tego typu zabawki były stosowane także przez nas, przez naszych rodziców i przez naszych dziadków. Najważniejszą zaletą takich zabawek, jak sama nazwa wskazuje, jest to, że mają one wpływ na rozwój kreatywności i wyobraźni u dziecka. To samo w sobie ma już ogromny wpływ na prawidłowy rozwój dziecka. Dodatkowo jednak korzystanie z zabawek kreatywnych sprawia, że dziecko jest w stanie się zacząć uczyć konsekwencji podejmowanych decyzji, wspiera twórcze myślenie oraz wzmacnia zdolności artystyczne i konstrukcyjne.

Rodzaje zabawek kreatywnych

Podstawowe rodzaje zabawek kreatywnych to oczywiście kredki i farby. Każde dziecko uwielbia rysować. Jest to jedna z najważniejszych form zabawy. Do szczęścia w tym przypadku wystarczą dziecku kartka papieru oraz kredki. Czasami warto jest też dać dziecku możliwość malowania farbami, najlepiej akwarelkami lub farbami plakatowymi, ponieważ te zazwyczaj w razie potrzeby będzie łatwo zmyć z blatu stołu. Innym rodzajem zabawek kreatywnych są jeszcze zabawki konstrukcyjne, czyli klocki oraz materiały, z których dziecka może lepić dowolne modele, czyli przede wszystkim plastelina i ciastolina.

W naszym sklepie internetowym i stacjonarnym w Krakowie oferujemy też inne rodzaje zabawek kreatywnych. Wśród nich znajdują się np. farbki i kryształki do malowania i ozdabiania ciała oraz przyrządy do ozdabiania paznokci. To także jest dla dzieci bardzo dobra forma zabawy, która ma bardzo dobry wpływ na rozwój wyobraźni i zmysł artystyczny u dzieci.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl