Jak wybrać odpowiedni rodzaj pieluszki dla dziecka?
Jak wybrać odpowiedni rodzaj pieluszki dla dziecka?

Wybierając odpowiednie pieluszki dla swojego dziecka obecnie ma się wiele różnych możliwości. Przez długi czas rodzice małych dzieci najchętniej się decydowali na stosowanie bardzo wygodnych pieluszek jednorazowych. Obecnie jednak te coraz częściej są jednak zastępowane dużo bardziej ekologicznym i w dodatku zdrowszym dla dzieci rozwiązaniem, czyli materiałowymi pieluszkami wielorazowymi. W dzisiejszym wpisie na blogu prezentujemy najważniejsze rodzaje tego typu pieluszek oraz opisujemy ich najważniejsze zalety. Jak wybrać odpowiednie pieluszki dla dziecka?

Jakie są zalety pieluszek wielorazowych?

Pieluchy wielorazowe mają bardzo dużo zalet, które sprawiają, że faktycznie są coraz chętniej wybierane przez rodziców. Przede wszystkim takie pieluszki są dużo tańsze od pieluszek jednorazowych. Samodzielnie prane pieluszki materiałowe starczą na bardzo długi czas, natomiast pieluszki jednorazowe trzeba regularnie kupować nowe. To sprawia, że decydując się na pieluszki wielorazowe uda się pozytywnie wpłynąć na domowy budżet.

Stosowanie pieluszek, które są wykonane z naturalnych materiałów, ma także bardzo dobry wpływ na skórę dziecka. Takie pieluszki są miększe i lepiej (bardziej) przepuszczają powietrze. Dzięki temu skóra maluszka staje się mniej podatna na powstawanie na niej wysypek czy odparzeń.

Stosując pieluszki wielokrotnego użytku, będziemy też mieli okazję pozytywnie wpłynąć na środowisko. Takie rozwiązanie na pewno jest dużo bardziej ekologiczne, ponieważ redukuje się ilość produkowanych odpadów. Pieluszki jednorazowe wyrzucane są w takich ilościach, że ma to bardzo negatywny wpływ na ekologię i powoduje znaczne zanieczyszczenie środowiska.

Rodzaje pieluszek wielorazowych

Obecnie w sklepach z artykułami dla dzieci znaleźć można kilka rodzajów pieluszek materiałowych wielokrotnego użytku. W ofercie naszego sklepu dostępne są:

  • Pieluszki tetrowe, czyli stosowane już od dawna pieluszki bawełniane,
  • Pieluszki flanelowe, czyli pieluszki z grubszej bawełny
  • Pieluszki muślinowe, czyli pieluszki z dwuwarstwowej tetry,
  • Pieluszki bambusowe, czyli pieluszki wykonane z wiskozy bambusowej.

Wybierając pieluszki wielorazowe koniecznie trzeba sprawdzić, czy przy ich produkcji nie zostały wykorzystane żadne substancje chemiczne, czyli, czy są one całkowicie naturalne. Na szczęście obecnie producenci pieluszek zwracają na ten element już bardzo dużo uwagi i starają się oferować klientom już wyłącznie całkowicie naturalne produkty, które są po prostu też znacznie lepsze dla dzieci. Szukający najlepszych pieluszek wielorazowych, rodzice najczęściej decydują się na stosowanie tradycyjnych pieluszek tetrowych lub pieluszek muślinowych. Pieluszki flanelowe, ze względu na większą grubość stosuje się już niemal wyłącznie jako kocyki lub materiał do wycierania np. buzi po jedzeniu, lub całego dziecka po kąpieli. Bardzo ciekawym rozwiązaniem może być też zdecydowanie się na pieluszki bambusowe. Materiał ten charakteryzuje się właściwościami antybakteryjnymi, antygrzybicznymi i antyalergicznymi, dlatego też stosowanie takich pieluszek zalecane jest przede wszystkim u dzieci, u których stwierdzono np. większą podatność na reakcje alergiczne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl