Jak przyzwyczaić dziecko do jazdy w spacerówce?
Jak przyzwyczaić dziecko do jazdy w spacerówce?

Codzienny spacer to porcja przyjemności i zdrowia zarówno dla rodzica, jak i dla dziecka. Problem pojawia się, gdy dziecko zaczyna płakać, kiedy jest wsadzane do wózka. Szczególnie kłopotliwa bywa zmiana gondoli na spacerówkę. Co zrobić, by spacer nie był przykrą koniecznością, a dawał radość rodzicom i dziecku? Jak uprzyjemnić przesiadkę z gondoli do spacerówki? Jak przyzwyczaić malucha do nowego wózka?

Poznaj indywidualne preferencje swojego dziecka

Maluch leżący w gondoli miał zawsze widok na swojego rodzica. Zmieniając wózek, w którym dziecko przyjmowało pozycję leżącą, na wózek spacerowy, w którym dziecko siedzi, warto wypróbować możliwości, jakie zapewnia. Pierwszą jest pozycja, w której maluch jest tyłem do kierunku jazdy i jednocześnie przodem do prowadzącego wózek. Taki widok może dziecko uspokoić i uczynić spacer przyjemniejszym. Jeśli maluch w takiej pozycji płacze i grymasi, warto rozważyć odwrócenie siedziska tak, by dziecko jechało w wózku przodem do kierunku jazdy. Może okazać się, że widok na zmieniające się otoczenie zaciekawi malucha na tyle, że spacery we wózku będą dla niego atrakcyjną rozrywką.

Jeszcze więcej atrakcji, czyli zabawki do wózka

Przyczyną niezadowolenia dziecka z jazdy we wózku spacerowym może być też nuda. Aby ją pokonać, warto zabrać na spacer ulubioną zabawkę malucha, gryzak, przytulankę lub drobne przekąski – owoce czy owsiane ciasteczka będą idealne na niewielki głód i skupienie uwagi dziecka na jedzeniu. Miękka gondola z pościelą do wózka, kocykiem i poduszeczką różni się od spacerówki, w której zarówno pozycja może wydawać się mniej wygodna, jak i jej wypełnienie. Warto więc zainwestować w specjalne wkładki do wózków spacerowych. Uniwersalne komplety można wykorzystać również w łóżeczku, czy wcześniej w gondoli. Pamiętajmy, że każda zmiana wymaga czasu. Jeśli nasze dziecko ma problem z zaadaptowaniem się do nowej sytuacji, wprowadzajmy zmiany stopniowo i niespiesznie. Zacznijmy od krótkich spacerów, by móc z czasem niepostrzeżenie wydłużać dystans.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl