Jak chronić dziecko w wózku przed opadami deszczu?
Jak chronić dziecko w wózku przed opadami deszczu?

Wózek dziecięcy to doskonałe narzędzie umożliwiające przebywanie odległych tras nawet z kilkumiesięcznym maluchem. Rodzice wybierają modele, które zapewniają komfort zarówno maluchowi, jak i prowadzącemu. Nie bez znaczenia są również akcesoria umożliwiające przechowywanie oraz ochronę przez zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Jakie gadżety pomogą ochronić dziecko w wózku podczas wiatru i deszczu?

Model wózka ma znaczenie

Konstrukcja wielu modeli sama w sobie jest już dużą ochroną przed zmoknięciem i zmarznięciem malucha. Duża zabudowa w gondoli czy wózku spacerowym będzie stanowić daszek, dzięki któremu na dziecko nie będzie padał deszcz. Niektóre modele wózków wykonane są z materiałów odpornych na przemakanie. Specjalna wodoodporna tkanina pokryta impregnatem, który dodatkowo minimalizuje ilość zabrudzeń i ułatwia ich usuwanie, będzie wystarczającą ochroną przed deszczem. Jeśli podczas spaceru zaskoczy nas większy deszcz, warto wyposażyć się w dodatkowe akcesoria do wózków, takie jak osłona wózka wykonana ze specjalnej, wodoodpornej foli.

Zalety uniwersalnej folii przeciwdeszczowej do wózka

Funkcją folii do wózka jest ochrona przed deszczem. Aby jednak dobrze spełniała swoje zadanie, zapewniając komfort maluchowi, który będzie nią chroniony, musi spełniać kilka cech. Jedną z nich jest okienko, dzięki któremu wewnątrz wózka jest odpowiednia cyrkulacja powietrza – ma to duże znaczenie szczególnie w upalne dni. Okienko pozwala na łatwy dostęp do dziecka – rodzic może skontrolować samopoczucie malucha, podać bidon czy poprawić ubranie. Folia ochronna do wózka wykonana jest z grubego i wytrzymałego materiału. PCV jest odporny na działanie wysokich i niskich temperatur. Transparentność folii umożliwia dziecku obserwowanie otoczenia mimo niesprzyjającej pogody. Wzmocniona lamówkami i troczkami łatwo dopasowuje się do konstrukcji wózka, zapewniając szczelność. Złożona zajmuje niewiele miejsca, dzięki czemu z powodzeniem może być przechowywana w torbie do wózka czy schowku pod gondolą, czy siedziskiem spacerówki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl