Dlaczego warto posiadać w domu huśtawkę dla niemowlęcia?
Dlaczego warto posiadać w domu huśtawkę dla niemowlęcia?

Każde małe i bardzo małe dziecko uwielbia się huśtać. Huśtawki zazwyczaj są najchętniej wykorzystywanymi zabawkami na placach zabaw i to właśnie do nich czeka zawsze w kolejce największa grupa dzieci. Huśtanie jest jednak dla dziecka nie tylko znakomitą formą zabawy, ale również może mieć duży wpływ na jego rozwój oraz pozwala walczyć z nudą. W dzisiejszym wpisie na blogu przyjrzymy się nieco bliżej temu, dlaczego dzieci powinny się huśtać oraz opiszemy najważniejsze zalety domowych huśtawek dla niemowląt.

Dlaczego huśtanie jest dobre dla dziecka?

Zaczniemy jednak od samego huśtania, a dokładniej od opisania, dlaczego dzieci powinny się huśtać? Według specjalistów sprawa jest bardzo prosta, huśtanie jest po prostu niezwykle ważne dla rozwoju dziecka. Rytmiczne poruszanie się w przód i w tył ten rozwój wspiera, i pomimo iż rodzicom czasem może się wydawać, ze zbyt długie przebywanie dziecka na huśtawce jest dla niego nudne i niezbyt pożyteczne, tak naprawdę jest zupełnie inaczej i nie powinniśmy dziecku takiej formy aktywności w żaden sposób ograniczać.

Bujanie i huśtanie daje dziecku naprawdę wiele różnego rodzaju korzyści. Najważniejsza z nich jest to, ze huśtanie stymuluje układ przedsionkowy mózgu dziecka, co z kolei prowadzi do tego, że dziecko staje się spokojniejsze, jest mniej płaczliwe, szybciej rośnie i szybciej się uczy nowych rzeczy. Co więcej, ten etap rozwoju dziecka może w przyszłości sprawić, że będzie ono potrafiło się lepiej koncentrować na wykonywanych działaniach, co może mieć wpływ m.in. na osiąganie lepszych wyników nauki w szkole. Wreszcie – bujanie się i korzystanie z huśtawki daje małemu dziecku poczucie bezpieczeństwa.

Jakie są zalety posiadania huśtawki dla dziecka w domu?

Dzięki posiadaniu huśtawki także u siebie w domu dziecko będzie miało możliwość korzystania z niej bez względu na panujące na zewnątrz warunki atmosferyczne. Gdyby chodziło wyłącznie o zapewnienie lub nie, kolejnego rodzaju zabawki dziecku, wtedy można by się zastanawiać czy naprawdę warto. W przypadku huśtawek jest jednak nieco inaczej. Skoro huśtanie ma pozytywny wpływ na rozwój mózgu u dziecka, to dlaczego mielibyśmy pozbawić go możliwości korzystania z takiej zabawki? Huśtawki dla niemowląt są z resztą też rekomendowane przez lekarzy i specjalistów zajmujących się kwestią prawidłowego rozwoju dzieci.

Obecnie w dobrze wyposażonych sklepach z akcesoriami dla dzieci dostępnych jest wiele rodzajów huśtawek dla niemowląt, które można po prostu przymocować do sufitu w pokoju dziecięcym. Najpierw dziecko, jeszcze jako niemowlę będzie mogło korzystać z takiej huśtawki wyłącznie będąc pod opieką innej osoby, ale jak już nieco podrośnie, na pewno z chęcią będzie z niej korzystało także samemu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl