Dlaczego w pokoju dziecięcym powinna się znaleźć lampka nocna
Dlaczego w pokoju dziecięcym powinna się znaleźć lampka nocna

Wielu rodziców urządzając pokój dziecięcy dla swojego malucha stara się robić wszystko, żeby nie zapomnieć o umieszczeniu w nim wszystkich niezbędnych elementów. Niestety bardzo często zapomina się przy tym o jednej z najważniejszych rzeczy, czyli o budującej bardzo przyjemną atmosferę podczas snu dziecka lampce nocnej. W naszym dzisiejszym wpisie na blogu dokładniej opisujemy, dlaczego lampka nocna w pokoju dziecięcym jest tak ważna, jakie są jej zalety oraz pomożemy w wyborze wskazując na kilka ciekawszych jej modeli.

Jakie są zalety umieszczenia lampki nocnej w pokoju dziecięcym?

Lampka nocna  w pokoju dziecięcym ma szczególne znaczenia we wczesnym etapie rozwoju dziecka, kiedy się ono jeszcze oswaja i uczy samemu przebywać w ciemnym pokoju oraz uczy się samemu zasypiać. Lampka nocna w pokoju dziecięcym pełni więc zupełnie inne funkcje niż lampki ustawione w sypialni rodziców. Lampki dla dzieci mają za zadanie tylko delikatne oświetlać pomieszczenie, po to, żeby dziecko po przebudzeniu nie bało się, że w ciemności czyha nie jakieś niebezpieczeństwo. Światło lampki nocnej nie może przy tym być na tyle intensywne, żeby przeszkodziło dziecku w ponownym zaśnięciu.

Jak wybrać właściwą lampkę nocną do pokoju dziecięcego?

Najlepiej jest to zrobić wspólnie ze swoim dzieckiem, które będzie mogło wskazać, która lampka mu się najbardziej podoba. Jeżeli uda się wybrać dobry rodzaj lampki będziemy mieli dużą szansę na to, że dziecku nie tylko będzie się przy jej świetle dobrze spało, ale także, że wieczorem nie będzie robiło żadnych problemów z pójściem spać, tylko będzie wyczekiwało momentu, w którym będzie mogło się położyć przy jej delikatnym świetle.

Ulubionymi modelami lampek nocnych dzieci  mogą być nie tylko nowoczesne lampki ze świecącym płynnym woskiem i brokatem, ale także np. bardziej klasyczne lampki nocne z dużym, tłumiącym nieco światło kloszem. Wybór odpowiedniego powinien zależeć nie tylko od rodziców, ale również od preferencji dziecka.

Popularne modele lampek nocnych do pokoju dziecięcego

W ofercie naszego sklepu stacjonarnego i sklepu internetowego znajduje się sporo modeli lampek nocnych dla dzieci. Dużym zainteresowaniem najmłodszych cieszą się np. lampki nocne Bright Starts Projektor w kształcie żabki, które emitują lekkie światełka lub kolorowe gwiazdki budując znakomity klimat w sypialni dziecka.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem są także np. lampki nocne-przytulanki. Jedną z możliwości jest lampka przytulanka w kształcie duszka, która dziecko może w trakcie zasypiania przytulać i która ma delikatnie świecące policzki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl