Bezpieczne zabawki dla niemowląt - czym powinny się wyróżniać?
Bezpieczne zabawki dla niemowląt - czym powinny się wyróżniać?

Zabawki towarzyszą dzieciom już od pierwszych dni życia. Stymulują ich rozwój, rozbudzając ciekawość, wyobraźnię i chęć do poznawania świata. Duża różnorodność oferowanych akcesoriów dla dzieci sprawia, że rodzice stoją przed nie lada wyzwaniem. Głównym kryterium przy wyborze jest bezpieczeństwo. Jakie cechy powinny mieć zabawki bezpieczne dla maluszków w wieku niemowlęcym?

Bezpieczne zabawki dla niemowląt, czyli jakie?

Na zabawkach dla dzieci nie bez powodu umieszcza się zakres wiekowy, dla którego produkt jest przeznaczony. Zabawka dopasowana do wieku dziecka jest zaprojektowana w sposób gwarantujący bezpieczeństwo. Dla niemowląt przygotowuje się zabawki bez małych elementów grożących ryzykiem połknięcia. Są to również zabawki bez ostrych krawędzi, co minimalizuje ryzyko skaleczenia się przez malucha, u którego dopiero rozwija się koordynacja ruchowa. Opływowy kształt to jednak nie wszystko. Wybierając zabawkę dla niemowlaka warto zbadać, czy jest ona solidnie wykonana i tym samym odporna na potrząsanie, uderzanie o inne przedmioty czy wypuszczenie z rączek. Szczególną uwagę warto poświęcić zabawkom na baterię, upewniając się, że maluch nie da rady otworzyć klapy i wyjąć baterii.

Z jakich materiałów zabawki wybrać?

Drewno to surowiec, który zyskuje coraz większą popularność jako materiał na zabawki. Współczesne zabawki drewniane, takie jak klocki, samochodziki i układanki są odpowiednio zabezpieczone, dzięki czemu nie ma ryzyka, że maluszkowi w rączkę wejdzie drzazga. Dodatkowo nawet drewniane zabawki mają łagodne krawędzie i kolorowe akcenty, które wzbudzają ciekawość niemowlaka. Miękkie zabawki bawełniane i pluszowe to jeden z najczęstszych wyborów rodziców. Towarzyszą maluchom podczas snu, spacerów czy podróży w aucie. Dzieci chętnie bawią się misiami, szeleszczącymi kostkami i przyjemnymi w dotyku grzechotkami. Tkaniny wykorzystane do produkcji zabawek dla niemowląt muszą posiadać certyfikat OEKO-TEX Standard 100, natomiast akcesoria z drewna lub tworzywa sztucznego mogą być pokryte preparatami spełniającymi normę bezpieczeństwa EN 71-3.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl