MAMY DLA BABCI I DZIACKA , KSIĄZKA MAMY DLA MAMY
Opis
MAMY DLA BABCI I DZIADKA. KOCHAJ MOCNO, WSPIERAJ MĄDRZE.
Książka napisana specjalnie dla Twoich rodziców i teściów, która w empatyczny i oparty na wzajemnym szacunku sposób wprowadzi ich w TWOJE zasady dot. wychowywania dziecka.
Ilość stron: 322 strony
Format: 153 x 212 x 22 mm
Rok wydania: 2022
Aktualne wydanie: I
ISBN: 978-83-959481-7-6
Autorki: Barbara Falenta oraz 1200 kobiet - ekspertek dziecięcych (m.in. psycholożek, lekarek pediatrii, dietetyczek, logopedek, pedagożek, fizjoterapeutek) będących jednocześnie mamami
Oprawa: twarda okładka
Forma wydania: książka papierowa
Wydawnictwo: Mamy dla Mamy
Z tego kompendium babcie i dziadkowie Twoich dzieci dowiedzą się m.in.:
- o zmianach w podejściu do wychowywania dzieci przez współczesnych rodziców – m.in. o rodzicielstwie bliskości, NVC, przyczynach nie stosowania kar i nagród, zdrowym żywieniu dzieci;
- o roli dziadków oraz rodziców w procesie wychowywania dzieci, przywilejach oraz obowiązkach stojących za każdą z tych ról;
- jak świadomie kształtować relację z wnukami by była bliska i pełna miłości;
- jak wspierać rozwój dziecka, aby wyrosło na odpowiedzialnego i szczęśliwego dorosłego;
- o podłożu sporów międzypokoleniowych i sposobie komunikacji pozwalającym ich unikać;
- jak udzielać Wam – rodzicom - wsparcia oraz zrozumienia;
- o najważniejszych kwestiach dot. rozwoju psychologicznego oraz fizycznego dzieci;
- o kwestiach prawnych dotyczących sprawowania opieki nad wnukami;
- o pierwszej pomocy dla niemowląt oraz małych dzieci;
- o regularnych badaniach, które powinni wykonywać, aby cieszyć się dobrym zdrowiem i być dla wnuków bezpiecznym opiekunem.
„Mamy dla Babci i Dziadka” ta książka, która pokazuje, jak zbudować relacje pozwalające uczestniczyć najstarszemu pokoleniu w wychowywaniu najmłodszych członków rodziny w atmosferze wzajemnej akceptacji oraz wsparcia.
Dzięki tej książce nie będziecie oceniani i krytykowani, a rozumieni i wspierani. Dzięki tej książce relacje w Waszej rodzinie staną się bardziej harmonijne, a bliskie Wam osoby otrzymają nieocenioną pomoc w zakresie zrozumienia Waszego podejścia do wychowania dzieci.
To absolutny MUST HAVE, jeśli chcesz w spokoju, zgodnie z własnymi zasadami, a zarazem z poszanowaniem i zrozumieniem starszego pokolenia wychowywać dzieci przy pomocy ukochanej babci czy dziadka.
Ostatnie opinie czytelników:
"Super książka, polecam!! "
"Super książka, powinna ją przeczytać każda teściowa, która 'wie lepiej' :) !"
"Książka jest cudnie zapakowana. Posiada piękną okładkę. Kupiona na prezent dla dziadków - są już pod koniec czytania i mówią, że rewelacja. Skarbnica wiedzy"
"Dobry pomysł na prezent dla dziadków. W zwięzły sposób poruszone najważniejsze tematy dotyczące dzieci."
"Prezent Babciom i Dziadkom się podobał "
Cytaty z książki:
„Twoja relacja z wnukiem wnosi do jego życia wartość zupełnie inną niż te z rodzicami czy innymi członkami rodziny. Pełnisz w jego życiu różne role: powiernika, przyjaciela, mediatora, nauczyciela, czasem pewnie też wychowawcy, świętego Mikołaja lub dobrej wróżki. Możesz realizować swoją rolę w różny sposób, jednakże pamiętaj, by swoje potrzeby i oczekiwania przedyskutować z rodzicami wnuka lub wnuczki – to pomoże uniknąć rozczarowań i konfliktów.”
Joanna Ostrejko‐Sochal – psycholog, psychoterapeuta
„Łatwo jest oceniać, trudniej próbować zrozumieć. A przecież każdy może mieć inny punkt widzenia i odbierać dane sprawy w odmienny sposób. Akceptacja, otwartość i zrozumienie powinny leżeć u podstaw zdrowych relacji w rodzinie (i relacji w ogóle). Kochani Dziadkowie! Zaakceptujcie to, że wasza rodzicielska funkcja już została zrealizowana. Bądźcie otwarci na nowe doświadczenia, nowe wyzwania, nową rolę. Zrozumcie obawy, trudności i przekonania młodych rodziców. I czerpcie nieustanną radość ze spędzania czasu ze swoimi dziećmi i wnukami!”
Katarzyna Latta – psycholożka, mama
„Może czasem twoja córka lub syn ubiera dziecko za cienko albo za grubo, może temperatura kąpieli nie jest optymalna, może mama nadal będzie niewyspana, bo zamiast drzemki z dzieckiem rozmawiała przez telefon albo prasowała. Potrzebujemy tych czynności, błędów, dobrych i gorszych decyzji, żeby nauczyć się nowego obszaru życia, jakim jest rodzicielstwo. I oczywiście wspaniale byłoby się uczyć na cudzych błędach, ale człowiek tak nie funkcjonuje – mamy potrzebę eksplorowania, doświadczania, próbowania. Poza tym – kto miałby stwierdzić, które z zachowań naprawdę były błędem? Nie ma ostatecznej instancji.”
Małgorzata Jonczy‐Adamska – psycholożka, pedagożka, mama